Forum


Powrót Podział na części - warunki udziału w postępowaniu.

P.

Paweł .....

1

Mam przetarg na Remont dróg, Część 1 - odcinek drogi A o długości 500m; Część 2 - odcinek drogi B o długości 300m.
Czy w warunkach udziału mogę np. dla Części 1 wymagać np. wykonania 3 robót polegających na budowie, przebudowie drogi o min. dł. 500 m, a oddzielnie dla Części 2 3 robót polegających na budowie, przebudowie drogi o min. dł. 300 m. Czy mogę (czy wręcz muszę?) wymagać kierowników z uprawnieniami oddzielnie dla każdej części
Mam przetarg na Remont dróg, Część 1 - odcinek drogi A o długości 500m; Część 2 - odcinek drogi B o długości 300m. Czy w warunkach udziału mogę np. dla Części 1 wymagać np. wykonania 3 robót polegających na budowie, przebudowie drogi o min. dł. 500 m, a oddzielnie dla Części 2 3 robót polegających na budowie, przebudowie drogi o min. dł. 300 m. Czy mogę (czy wręcz muszę?) wymagać kierowników z uprawnieniami oddzielnie dla każdej części
1
2016-08-30 07:14 0

W.

Wiesława .....

6

Jak masz remont to raczej budowy przebudowy nie możesz wymagać, bo to nieproporcjonalne. Możesz wymagać dla części 1 - 3 robót na 500 m i dla części 2 - 3 robót na długość 300 m jeżeli faktycznie przedmiot zamówienia jest taki, ze część 1 polega na remontach dłuższych odcinków w stosunku do części 2. A co jeśli wykonawca wystartuje na obie? Ja robie tak, że jak startuje na obie to ma mi przedstawić że spełnił warunek dla bardziej skomplikowanej części czyli w Twoim wypadku - części numer 1. Już w takim wypadku nie wymagam 6 robót ale 3 robót na 500 m.
Jak masz remont to raczej budowy przebudowy nie możesz wymagać, bo to nieproporcjonalne. Możesz wymagać dla części 1 - 3 robót na 500 m i dla części 2 - 3 robót na długość 300 m jeżeli faktycznie przedmiot zamówienia jest taki, ze część 1 polega na remontach dłuższych odcinków w stosunku do części 2. A co jeśli wykonawca wystartuje na obie? Ja robie tak, że jak startuje na obie to ma mi przedstawić że spełnił warunek dla bardziej skomplikowanej części czyli w Twoim wypadku - części numer 1. Już w takim wypadku nie wymagam 6 robót ale 3 robót na 500 m.
1
2016-08-30 07:45 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy