Forum


Powrót dodatkowe roboty budowlane

M.

Marta .....

0

Witajcie, w umowie na roboty budowlane (ryczałt, umowa na 2 lata) nie zostało przewidziane udzielenie zamówień na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7. Po ponad roku zaistniała potrzeba postawienia większej ilości ogrodzenia niż zaplanowano (nie wynika to ani z dokumentacji projektowej ani przedmiarów). Czy mogę zmienić umowę na podstawie art. 144 (np. ust. 1 pkt 5 lub 6; wartość dodatkowych robót to ok. 5% wartości umowy) czy lepiej ogłosić przetarg na te roboty? Jest to zadanie dofinansowane ze środków UE.
Witajcie, w umowie na roboty budowlane (ryczałt, umowa na 2 lata) nie zostało przewidziane udzielenie zamówień na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7. Po ponad roku zaistniała potrzeba postawienia większej ilości ogrodzenia niż zaplanowano (nie wynika to ani z dokumentacji projektowej ani przedmiarów). Czy mogę zmienić umowę na podstawie art. 144 (np. ust. 1 pkt 5 lub 6; wartość dodatkowych robót to ok. 5% wartości umowy) czy lepiej ogłosić przetarg na te roboty? Jest to zadanie dofinansowane ze środków UE.
0
2018-07-20 13:09 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 986

Najpierw bym spróbował aneksować umowę na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 2
Najpierw bym spróbował aneksować umowę na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 2
0
2018-07-20 13:58 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy