Forum


Powrót koniec pieniędzy a umowa obowiazuje jeszcze kilka miesięcy

K.

Katarzyna .....

9

W grudniu wyłoniono dostawców na art. spożywcze na 2018 r. Przetarg nieograniczony z podziałem na części. Do każdej części jest inny dostawca. W jednej części w szkole poszaleli , no cóż najwyraźniej zbyt mały zakres w opisie zamówienia i kończą się pieniądze. Co teraz ? w budżecie mają jeszcze pieniądze ok. 50 000 zł. Zastosowanie art. 144 ust. 1 pkt 6 czyli aneks do 10% wartości zamówienia jest niewystarczający. Zastosowanie 144 ust. 1 pkt 3 nie można zastosować bo brak okoliczności których nie można było zastosować.
Czy biorąc pod uwagę , że tamten przetarg został zakończony to wartość aktualnych potrzeb można wyszacować jako odrębne zamówienie czy trzeba to połączyć z tamtym przetargiem i znów robić przetarg .
W grudniu wyłoniono dostawców na art. spożywcze na 2018 r. Przetarg nieograniczony z podziałem na części. Do każdej części jest inny dostawca. W jednej części w szkole poszaleli , no cóż najwyraźniej zbyt mały zakres w opisie zamówienia i kończą się pieniądze. Co teraz ? w budżecie mają jeszcze pieniądze ok. 50 000 zł. Zastosowanie art. 144 ust. 1 pkt 6 czyli aneks do 10% wartości zamówienia jest niewystarczający. Zastosowanie 144 ust. 1 pkt 3 nie można zastosować bo brak okoliczności których nie można było zastosować. Czy biorąc pod uwagę , że tamten przetarg został zakończony to wartość aktualnych potrzeb można wyszacować jako odrębne zamówienie czy trzeba to połączyć z tamtym przetargiem i znów robić przetarg .
0
2018-07-26 10:53 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Nową potrzebę zamówienia szacujemy i postępujemy dalej zgodnie z kwotą szacunkową - przetarg lub zamówienie do 30 tyś euro.
Nową potrzebę zamówienia szacujemy i postępujemy dalej zgodnie z kwotą szacunkową - przetarg lub zamówienie do 30 tyś euro.
0
2018-07-26 10:58 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy