Forum

Powrót projekt hydrologiczny

D.

Dominika .....

73

witam, potrzebuję pomocy. przetarg nieograniczony krajowy, wykonanie projektu hydrologicznego (a raczej ekspertyzy hydrologicznej). dofinansowanie 85%
1) jakie mogę postawić warunki udziału?
2) sensowne kryterium oceny poza ceną..?
kompletnie nie siedzę w temacie hydrologii, więc nie mam koncepcji .
witam, potrzebuję pomocy. przetarg nieograniczony krajowy, wykonanie projektu hydrologicznego (a raczej ekspertyzy hydrologicznej). dofinansowanie 85% 1) jakie mogę postawić warunki udziału? 2) sensowne kryterium oceny poza ceną..? kompletnie nie siedzę w temacie hydrologii, więc nie mam koncepcji .
0
2018-07-27 07:31 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Warunki udziału, kryteria oceny ofert powinny być uzgodnione z merytorycznymi. Poza wszelką wątpliwością, że muszą być związane, adekwatne i proporcjonalne do przedmiotu zamówienia to musimy wziąć pod uwagę, że każdy przetarg prowadzony jest w "innym otoczeniu". Bardzo często na etapie szacowania (powinno już być zrobione) pojawiają się elementy istotne dla danego przetargu - grupa potencjalnych wykonawców, elementy którymi mogą konkurować, warunki które muszą (ze względu na nasze potrzeby) oraz mogą spełnić.
Powyższe, zawsze uzgadniam z merytorycznymi. Oczywiście podpowiadam... pomagam bo przecież nie muszą znać się na ustawie. Ale decyzja należy do nich. Merytoryczni są też odbiorcą zamówienia, więc zarówno warunek - poziom wiedzy czy potencjału wykonawcy, jak i dodatkowe elementy w kryterium, będą miały znaczenie kto z wykonawców znajdzie się najwyżej w rankingu i będzie realizował zamówienie.
Warunki udziału, kryteria oceny ofert powinny być uzgodnione z merytorycznymi. Poza wszelką wątpliwością, że muszą być związane, adekwatne i proporcjonalne do przedmiotu zamówienia to musimy wziąć pod uwagę, że każdy przetarg prowadzony jest w "innym otoczeniu". Bardzo często na etapie szacowania (powinno już być zrobione) pojawiają się elementy istotne dla danego przetargu - grupa potencjalnych wykonawców, elementy którymi mogą konkurować, warunki które muszą (ze względu na nasze potrzeby) oraz mogą spełnić. Powyższe, zawsze uzgadniam z merytorycznymi. Oczywiście podpowiadam... pomagam bo przecież nie muszą znać się na ustawie. Ale decyzja należy do nich. Merytoryczni są też odbiorcą zamówienia, więc zarówno warunek - poziom wiedzy czy potencjału wykonawcy, jak i dodatkowe elementy w kryterium, będą miały znaczenie kto z wykonawców znajdzie się najwyżej w rankingu i będzie realizował zamówienie.
0
2018-07-27 08:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy