Forum


Powrót JEDZ przesłany po upływie terminu składania ofert - jak postąpić

M.

Małgorzata .....

0

Witam,
Jak postąpić w sytuacji gdy mail z plikiem JEDZ wpłynął po godzinie w której upływał termin składania ofert. Jak powinien postąpić Zamawiający? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję :)
Witam, Jak postąpić w sytuacji gdy mail z plikiem JEDZ wpłynął po godzinie w której upływał termin składania ofert. Jak powinien postąpić Zamawiający? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję :)
0
2018-08-01 11:07 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

ach Ci Wykonawcy :) Najważniejsze, że oferta wpłynęła w terminie. Wykonawcom zdarza się coś dosłać do oferty później bez wezwania. Przy wersjach papierowych też się to zdarzało. Przy wersjach elektronicznych może pojawić się jeszcze problem wysłania-odebrania pliku. Czasami plik wpada w kwarantanne i wykonawca o tym nie wiem, zamawiający też jeszcze nie - dopiero po czasie jak plik do nas dotrze i po czasie to zaczynamy drążyć temat.
Jedza mamy - no tak trochę koślawo wyszło, ale dotarł. Zanim kolejna decyzja to wezwałabym do wyjaśnienia wykonawcę i potwierdzenie kiedy nadał JEDZa. Na naszym serwerze też jest możliwość sprawdzenia kiedy informacja do nas wpłynęła - wówczas nie musimy wyjaśniać tej kwestii. Jeżeli Wykonawca zapomniał wysłać w terminie to mamy do czynienia z "samouzupełnieniem" (czyli bez czekania na wezwanie do uzupełnienia). Ale zanim to stwierdzimy to jeszcze bym sprawdziła poprawność wysłania-odebrania.
ach Ci Wykonawcy :) Najważniejsze, że oferta wpłynęła w terminie. Wykonawcom zdarza się coś dosłać do oferty później bez wezwania. Przy wersjach papierowych też się to zdarzało. Przy wersjach elektronicznych może pojawić się jeszcze problem wysłania-odebrania pliku. Czasami plik wpada w kwarantanne i wykonawca o tym nie wiem, zamawiający też jeszcze nie - dopiero po czasie jak plik do nas dotrze i po czasie to zaczynamy drążyć temat. Jedza mamy - no tak trochę koślawo wyszło, ale dotarł. Zanim kolejna decyzja to wezwałabym do wyjaśnienia wykonawcę i potwierdzenie kiedy nadał JEDZa. Na naszym serwerze też jest możliwość sprawdzenia kiedy informacja do nas wpłynęła - wówczas nie musimy wyjaśniać tej kwestii. Jeżeli Wykonawca zapomniał wysłać w terminie to mamy do czynienia z "samouzupełnieniem" (czyli bez czekania na wezwanie do uzupełnienia). Ale zanim to stwierdzimy to jeszcze bym sprawdziła poprawność wysłania-odebrania.
0
2018-08-01 11:28 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy