Forum


Powrót błędy w formularzu ofertowym

A.

Anna .....

1

Witam,
1) jak postąpić w sytuacji gdy w formularzu ofertowym jeden z Wykonawców w ogóle nie odniósł się (nie skreślił) tajemnicy przedsiębiorstwa?
2) w PN na dostawę maszyny z formularza ofertowego wynika, ze to pojazd używany (wpisano liczbę przepracowanych motogodzin), ale Wykonawca nie odniósł się do jednej z pozycji formularza ofertowego która polegała na skreśleniu jednego wariantu: maszyna nowa albo używana. Czy wzywać Wykonawcę do wyjaśnienia treści oferty?
Witam, 1) jak postąpić w sytuacji gdy w formularzu ofertowym jeden z Wykonawców w ogóle nie odniósł się (nie skreślił) tajemnicy przedsiębiorstwa? 2) w PN na dostawę maszyny z formularza ofertowego wynika, ze to pojazd używany (wpisano liczbę przepracowanych motogodzin), ale Wykonawca nie odniósł się do jednej z pozycji formularza ofertowego która polegała na skreśleniu jednego wariantu: maszyna nowa albo używana. Czy wzywać Wykonawcę do wyjaśnienia treści oferty?
0
2018-08-17 09:40 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Ad.1 - a miał skreślić? :) Wykonawca jeżeli coś utajnia to wówczas ma obowiązek wskazać jaka treść jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa wraz z uzasadnieniem dla TP.
Ad.2 - wyjaśnienia nie mogą prowadzić do zmiany treści oferty. Natomiast, jeżeli z treści oferty wynika, że to maszyna używana to można wyjaśnić, czy te przepracowane motogodziny oznaczają, że maszyna jest używana (trochę pytamy jak przedszkolak, ale po to żeby nie poprowadzić do tego braku skreślenia pozycji nowe/używane).
Ad.1 - a miał skreślić? :) Wykonawca jeżeli coś utajnia to wówczas ma obowiązek wskazać jaka treść jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa wraz z uzasadnieniem dla TP. Ad.2 - wyjaśnienia nie mogą prowadzić do zmiany treści oferty. Natomiast, jeżeli z treści oferty wynika, że to maszyna używana to można wyjaśnić, czy te przepracowane motogodziny oznaczają, że maszyna jest używana (trochę pytamy jak przedszkolak, ale po to żeby nie poprowadzić do tego braku skreślenia pozycji nowe/używane).
0
2018-08-17 11:32 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy