Forum


Powrót art. 6a ustawy Pzp - można czy nie?

B.

Beata .....

0

Drodzy,
Właśnie rozstrzygnęliśmy postępowanie i Zamawiający może zawierać umowę. Ponieważ postępowanie się przeciągło dla zachowania kontynuacji usługi braknie nam ok miesiąc czasu (stara umowa się kończy, "wchodzi" nowy wykonawca który zgodnie z treścią nowej umowy potrzebuje ok 5 tygodni na wdrożenie). Biuro zamówieniowe zaproponowała nam rozwiązanie w postaci zawarcia "umowy pomostowej" w oparciu o art. 6a - czy słusznie?
Rozwiązanie jest dla mnie mocno kontrowersyjne, biorąc pod uwagę, że "główne" postępowanie zostało już rozstrzygnięte, więc potencjalny zakup z art. 6a byłby częścią czego? co chyba nie zakończonego postępowania (jak wiadomo nawet szacując należy ująć w szacowaniu wszystkie części zamówienia, a po rozstrzygnięciu głównego postępowania jak należałoby do tego podejść???)
Prośba o opinię.
Drodzy, Właśnie rozstrzygnęliśmy postępowanie i Zamawiający może zawierać umowę. Ponieważ postępowanie się przeciągło dla zachowania kontynuacji usługi braknie nam ok miesiąc czasu (stara umowa się kończy, "wchodzi" nowy wykonawca który zgodnie z treścią nowej umowy potrzebuje ok 5 tygodni na wdrożenie). Biuro zamówieniowe zaproponowała nam rozwiązanie w postaci zawarcia "umowy pomostowej" w oparciu o art. 6a - czy słusznie? Rozwiązanie jest dla mnie mocno kontrowersyjne, biorąc pod uwagę, że "główne" postępowanie zostało już rozstrzygnięte, więc potencjalny zakup z art. 6a byłby częścią czego? co chyba nie zakończonego postępowania (jak wiadomo nawet szacując należy ująć w szacowaniu wszystkie części zamówienia, a po rozstrzygnięciu głównego postępowania jak należałoby do tego podejść???) Prośba o opinię.
0
2018-08-20 15:38 0

M.

Marta .....

3

Jeżeli wartość zamówienia nie przekracza 30 tys. euro to ja bym zleciła zadanie na czas wdrożenia w celu zabezpieczenia prawidłowo funkcjonowania jednostki z art. 4 pkt 8 Pzp.
Jeżeli wartość zamówienia nie przekracza 30 tys. euro to ja bym zleciła zadanie na czas wdrożenia w celu zabezpieczenia prawidłowo funkcjonowania jednostki z art. 4 pkt 8 Pzp.
0
2018-08-21 08:46 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy