Forum


Powrót Gwarancja - srzęt komputerowy

P.

Patrycja .....

2

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu prawidłowego zapisu do umowy w zakresie gwarancji udzielanej na sprzęt komputerowy w SIWZ zapis tak brzmi :

a) Część 1: co najmniej 12 miesięcy
b) Część 2: Serwer – pięć lat, realizowanej w miejscu instalacji sprzętu, z czasem reakcji do następnego dnia roboczego od przyjęcia zgłoszenia
Pozostały sprzęt – 12 miesięcy
c) Część 3: co najmniej 12 miesięcy
z zastrzeżeniem, iż gwarancja Wykonawcy nie może być krótsza niż gwarancja producenta.
W jaki sposób Zamawiający może sprawdzić jaką gwarancję daje producent, czy w ogóle może posiadać taką wiedzę od Wykonawcy. Zamawiający nie może żądać gwarancji producenta, więc może tylko domyślać się , że Wykonawca nie zaniżył gwarancji ???
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu prawidłowego zapisu do umowy w zakresie gwarancji udzielanej na sprzęt komputerowy w SIWZ zapis tak brzmi : a) Część 1: co najmniej 12 miesięcy b) Część 2: Serwer – pięć lat, realizowanej w miejscu instalacji sprzętu, z czasem reakcji do następnego dnia roboczego od przyjęcia zgłoszenia Pozostały sprzęt – 12 miesięcy c) Część 3: co najmniej 12 miesięcy z zastrzeżeniem, iż gwarancja Wykonawcy nie może być krótsza niż gwarancja producenta. W jaki sposób Zamawiający może sprawdzić jaką gwarancję daje producent, czy w ogóle może posiadać taką wiedzę od Wykonawcy. Zamawiający nie może żądać gwarancji producenta, więc może tylko domyślać się , że Wykonawca nie zaniżył gwarancji ???
0
2018-08-27 13:00 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Gwarancję na dany sprzęt można znaleźć na stronie producenta lub głównego dystrybutora. Przy sprzęcie komputerowym jest trochę problemu, podzespoły są często produkowane w różnych krajach - sprzęt kompletowany pod marką. Wówczas główny dystrybutor jest jedynym źródłem.
Widziałam takie zapisy "iż gwarancja Wykonawcy nie może być krótsza niż gwarancja producenta. " - rzeczywiście trudne do zweryfikowania. Lepiej unikać zapisów niedookreślonych.
5 lat - w przetargu najlepiej zamienić na ilość miesięcy, ponieważ lata też bywają problematyczne i dochodziło do "sprzeczki" pomiędzy stronami jak je policzyć: kalendarzykowe miesiące czy lata i od kiedy do kiedy. Wobec tego lepiej doprecyzować.
realizowanej w miejscu instalacji sprzętu - czasami naprawy wymagają zabrania sprzętu, nie udaje się - z przyczyn technicznych lub oprogramowania, nareperować/usunąć problem u klienta. Jeżeli chcemy w siedzibie Zamawiającego to dopuśćmy naprawy poza siedzibą np. po zgłoszeniu takiej sytuacji przez Wykonawcę i akceptacji Zamawiającego.
Zapisy w SIWZ muszą być zgodne z określeniem okresu gwarancji w SIWZ/OPZ.
Gwarancję na dany sprzęt można znaleźć na stronie producenta lub głównego dystrybutora. Przy sprzęcie komputerowym jest trochę problemu, podzespoły są często produkowane w różnych krajach - sprzęt kompletowany pod marką. Wówczas główny dystrybutor jest jedynym źródłem. Widziałam takie zapisy "iż gwarancja Wykonawcy nie może być krótsza niż gwarancja producenta. " - rzeczywiście trudne do zweryfikowania. Lepiej unikać zapisów niedookreślonych. 5 lat - w przetargu najlepiej zamienić na ilość miesięcy, ponieważ lata też bywają problematyczne i dochodziło do "sprzeczki" pomiędzy stronami jak je policzyć: kalendarzykowe miesiące czy lata i od kiedy do kiedy. Wobec tego lepiej doprecyzować. realizowanej w miejscu instalacji sprzętu - czasami naprawy wymagają zabrania sprzętu, nie udaje się - z przyczyn technicznych lub oprogramowania, nareperować/usunąć problem u klienta. Jeżeli chcemy w siedzibie Zamawiającego to dopuśćmy naprawy poza siedzibą np. po zgłoszeniu takiej sytuacji przez Wykonawcę i akceptacji Zamawiającego. Zapisy w SIWZ muszą być zgodne z określeniem okresu gwarancji w SIWZ/OPZ.
0
2018-08-27 13:15 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy