Forum

Powrót Wizja lokalna

D.

Dorota .....

0

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie wizji lokalnej. W Siwz mam zapis ze zamawiający umożliwia dokonanie wizji lokalnej celem sprawdzenia warunków związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia i podaje konkretna datę. Oprócz tego informuje ze wyklucza roszczenia wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.Poza tym do oferty nie trzeba dolaczyc oświadczenia o odbyciu wizji tylko o pozyskaniu wszelkich informacji do przygotowania oferty. Czy taka wizja jest obowiązkowa? Jak myślicie? Wydaje mi sie ze umożliwienie przeprowadzenia wizji to nie to samo co nakaz i obowiązek, prawda?Prosze o wsparcie
Witam wszystkich Mam pytanie odnośnie wizji lokalnej. W Siwz mam zapis ze zamawiający umożliwia dokonanie wizji lokalnej celem sprawdzenia warunków związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia i podaje konkretna datę. Oprócz tego informuje ze wyklucza roszczenia wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.Poza tym do oferty nie trzeba dolaczyc oświadczenia o odbyciu wizji tylko o pozyskaniu wszelkich informacji do przygotowania oferty. Czy taka wizja jest obowiązkowa? Jak myślicie? Wydaje mi sie ze umożliwienie przeprowadzenia wizji to nie to samo co nakaz i obowiązek, prawda?Prosze o wsparcie
1
2016-09-01 21:10 0

D.

Dariusz .....

2

:Poza tym do oferty nie trzeba dolaczyc oświadczenia o odbyciu wizji tylko o pozyskaniu wszelkich informacji do przygotowania oferty. " - a co to za dokument ?. Pierwsze słyszę oraz pierwsze słyszę, że taka wizja jest obowiązkowa. Nie jest. To z SIWZ i dokumentacji projektowej wykonawca winien kalkulować cenę. Czyli zamawiający ma podać wszelkie niezbędne informacje. Za obowiązek wizji są nakładane korekty finansowe na przykład.
:Poza tym do oferty nie trzeba dolaczyc oświadczenia o odbyciu wizji tylko o pozyskaniu wszelkich informacji do przygotowania oferty. " - a co to za dokument ?. Pierwsze słyszę oraz pierwsze słyszę, że taka wizja jest obowiązkowa. Nie jest. To z SIWZ i dokumentacji projektowej wykonawca winien kalkulować cenę. Czyli zamawiający ma podać wszelkie niezbędne informacje. Za obowiązek wizji są nakładane korekty finansowe na przykład.
1
2016-09-02 05:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy