Forum


Powrót Kwota jaką zamawiajacy zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia.

P.

Paweł .....

1

Witam, temat chyba stary jak świat, choć wciąż napotykam na różne interpretacje. A jak uważacie Wy?
Chodzi, o to czy kwoata podawana podczas otwarcia ofert i kwota jaka mamy w budżecie muszą być tożsame?
Tzn. Czy mając na inwestycję w budżecie np. 1 000 000,00 zł to na otwrciu mogę podać np. 800 000,00 zł?
Jeśli tak to macie na to jakieś zapisy, wyroki itp. ?
Witam, temat chyba stary jak świat, choć wciąż napotykam na różne interpretacje. A jak uważacie Wy? Chodzi, o to czy kwoata podawana podczas otwarcia ofert i kwota jaka mamy w budżecie muszą być tożsame? Tzn. Czy mając na inwestycję w budżecie np. 1 000 000,00 zł to na otwrciu mogę podać np. 800 000,00 zł? Jeśli tak to macie na to jakieś zapisy, wyroki itp. ?
1
2016-09-02 10:45 0

M.

Marta .....

27

Nie ma takiego przepisu, który się bezpośrednio odwołuje do kwot zabezpieczonych planem finansowym lub jakimkolwiek innym planem. Znane są za to przypadki manipulowania kwotami jakie zamawiający zamierza przeznaczyć w związku ze zmowami przetargowymi (podaje się kwotę zaniżoną i jak oferta firmy, z którą doszliśmy do porozumienia nie wygrywa, unieważnia się postępowanie). Myślę, że skoro na skutek planowania, w planie finansowym czy budżecie znalazła się określona kwota (przecież nie wzięła się z sufitu), to nie ma podstaw żeby jej nie podać lub sztucznie zaniżać.
Niemniej, nie ma przepisu, który to reguluje.
Myślę, ze sytuacja się trochę unormuje, jak zamawiający będzie musiał zamieszczać na swojej stronie internetowej plany zakupów.
Nie ma takiego przepisu, który się bezpośrednio odwołuje do kwot zabezpieczonych planem finansowym lub jakimkolwiek innym planem. Znane są za to przypadki manipulowania kwotami jakie zamawiający zamierza przeznaczyć w związku ze zmowami przetargowymi (podaje się kwotę zaniżoną i jak oferta firmy, z którą doszliśmy do porozumienia nie wygrywa, unieważnia się postępowanie). Myślę, że skoro na skutek planowania, w planie finansowym czy budżecie znalazła się określona kwota (przecież nie wzięła się z sufitu), to nie ma podstaw żeby jej nie podać lub sztucznie zaniżać. Niemniej, nie ma przepisu, który to reguluje. Myślę, ze sytuacja się trochę unormuje, jak zamawiający będzie musiał zamieszczać na swojej stronie internetowej plany zakupów.
1
2016-09-02 12:23 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy