Forum


Powrót Dzielenie na części

WA

Wiesława Alsanowska

6

Kupuję energię elektryczną dla różnych instytucji miejskich, ponieważ dzięki temu, że zebraliśmy tak dużo podmiotów jest taniej. Nie dopuszczam składania ofert częściowych, ponieważ wtedy już tak tanio nie będzie. Czy muszę pisać w protokole zgodnie z 96 ust. 1 pkt 11 powody dla których nie podzielono zamówienia na części?? Czy jak mam zamówienie w 1 szkole na roboty wod-kan, roboty elektryczne, roboty wykończeniowe i dostawę dźwigu osobowego to też muszą opisywać dlaczego nie podzielono zamówienia na części czy raczej nie powinno mi do głowy przychodzić, że mogę dzielić roboty w 1 budynku na poszczególne branże. W jakich przypadkach mamy dzielić na części ?
Kupuję energię elektryczną dla różnych instytucji miejskich, ponieważ dzięki temu, że zebraliśmy tak dużo podmiotów jest taniej. Nie dopuszczam składania ofert częściowych, ponieważ wtedy już tak tanio nie będzie. Czy muszę pisać w protokole zgodnie z 96 ust. 1 pkt 11 powody dla których nie podzielono zamówienia na części?? Czy jak mam zamówienie w 1 szkole na roboty wod-kan, roboty elektryczne, roboty wykończeniowe i dostawę dźwigu osobowego to też muszą opisywać dlaczego nie podzielono zamówienia na części czy raczej nie powinno mi do głowy przychodzić, że mogę dzielić roboty w 1 budynku na poszczególne branże. W jakich przypadkach mamy dzielić na części ?
0
2016-09-05 08:09 0

M.

Marta .....

27

Uzasadnienie musisz napisać. W pierwszym przypadku, możesz oprzeć się na wyjątkowo oszczędnym systemie przesyłu (jeżeli jesteś w stanie to wykazać) - pod warunkiem, że nie jest to tylko zapewnienie dostawcy, w stylu: wiesz, jak będziemy mieli więcej punktów odbioru to będzie taniej - np. o 10% (tego zapewnienia to bym się nie trzymała - wykonawcy postawieni pod ścianą - biorący udział w przetargu - dają niższe ceny niż w najlepszej promocji).
Jeżeli chodzi o drugą sytuację (roboty budowlane) - jestem przeciwnikiem udzielania w częściach zamówień w ramach jednego obiektu - ze względu na organizację pracy i oszczędne metody wykonania - trzeba to uzasadnić, ale nie jest to trudne - nie da się zrobić prac wykończeniowych przed zrobieniem elektryki, wstawić okna przed wybudowaniem otworu itd...
Jedynym logicznym przypadkiem, gdzie można dzielić zamówienie w ramach jednego obiektu (takie mi właśnie wpadło do głowy) to odwodnienie liniowe budynku i wymiana dachu - przynajmniej w teorii dałoby się udzielić w częściach.
Uzasadnienie musisz napisać. W pierwszym przypadku, możesz oprzeć się na wyjątkowo oszczędnym systemie przesyłu (jeżeli jesteś w stanie to wykazać) - pod warunkiem, że nie jest to tylko zapewnienie dostawcy, w stylu: wiesz, jak będziemy mieli więcej punktów odbioru to będzie taniej - np. o 10% (tego zapewnienia to bym się nie trzymała - wykonawcy postawieni pod ścianą - biorący udział w przetargu - dają niższe ceny niż w najlepszej promocji). Jeżeli chodzi o drugą sytuację (roboty budowlane) - jestem przeciwnikiem udzielania w częściach zamówień w ramach jednego obiektu - ze względu na organizację pracy i oszczędne metody wykonania - trzeba to uzasadnić, ale nie jest to trudne - nie da się zrobić prac wykończeniowych przed zrobieniem elektryki, wstawić okna przed wybudowaniem otworu itd... Jedynym logicznym przypadkiem, gdzie można dzielić zamówienie w ramach jednego obiektu (takie mi właśnie wpadło do głowy) to odwodnienie liniowe budynku i wymiana dachu - przynajmniej w teorii dałoby się udzielić w częściach.
1
2016-09-05 09:23 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy