Forum


Powrót art 24 ustęp 1 pkt 19

MM

Małgorzata Majczyna

0

Dotyczy relacji między autorem Programu Funkcjonalno-Użytkowego opracowanego dla przetargów "Projektuj i Buduj" a autorem projektu technicznego. Czy może to być ta sama osoba, czy podlega wykluczeniu w myśl art. 24.1.19?
Ta sama sytuacja : kiedy zlecamy koncepcję programowo-przestrzenną i wieszamy ją na stronie BIP w postępowaniu na opracowanie projektu budowlanego. Czy autor koncepcji może startować w przetargu na projektowanie? Czy opracowanie koncepcji lub PFU jest przygotowaniem postępowania?
Dotyczy relacji między autorem Programu Funkcjonalno-Użytkowego opracowanego dla przetargów "Projektuj i Buduj" a autorem projektu technicznego. Czy może to być ta sama osoba, czy podlega wykluczeniu w myśl art. 24.1.19? Ta sama sytuacja : kiedy zlecamy koncepcję programowo-przestrzenną i wieszamy ją na stronie BIP w postępowaniu na opracowanie projektu budowlanego. Czy autor koncepcji może startować w przetargu na projektowanie? Czy opracowanie koncepcji lub PFU jest przygotowaniem postępowania?
0
2016-09-05 11:03 0

M.

Magdalena .....

0

Jeżeli Zamawiający w celu ustalenia wartości zamówienia posiłkuje się ofertami Wykonawców do których zwrócił się z prośbą o wycenę (ze względu na specyfikę zamówienia niedostępną na stronach internetowych), to czy ten Wykonawca składając oferte w postepowaniu podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 19?
Zgodnie z art. 24 ust. 10 przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiajacy zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia , że jego udział w postepowaniu nie zakłóci konkurencji. Tzn Zamawiajacy ma wezwac tego wykonawce żeby udowodnił że nie zakłóca konkurencji czy jak? Na podstawie jakiego artykułu? Z góry dziękuje za odpowiedź
Jeżeli Zamawiający w celu ustalenia wartości zamówienia posiłkuje się ofertami Wykonawców do których zwrócił się z prośbą o wycenę (ze względu na specyfikę zamówienia niedostępną na stronach internetowych), to czy ten Wykonawca składając oferte w postepowaniu podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 19? Zgodnie z art. 24 ust. 10 przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiajacy zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia , że jego udział w postepowaniu nie zakłóci konkurencji. Tzn Zamawiajacy ma wezwac tego wykonawce żeby udowodnił że nie zakłóca konkurencji czy jak? Na podstawie jakiego artykułu? Z góry dziękuje za odpowiedź
1
2016-09-05 12:12 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy