Forum


Powrót Badanie geologiczne i zastosowanie art. 33 ust. 2

K.

Katarzyna .....

9

Zlecam badanie geologiczne budynku w trybie regulaminowym poniżej 30 000 euro bo puki co nic więcej w planie nie posiadam i nie wiadomo co i kiedy będziemy z nim robić . Rozumiem że jeżeli np. w przyszłym roku zdecydujemy się na projekt i robotę budowlaną to do wartości szacunkowej na roboty dodam wartość wykonanych badań geologicznych zgodnie z art. 33 ust. 2 czy uważacie że takie badania tak jak projekt do wartości robót nie będą wchodziły?
Zlecam badanie geologiczne budynku w trybie regulaminowym poniżej 30 000 euro bo puki co nic więcej w planie nie posiadam i nie wiadomo co i kiedy będziemy z nim robić . Rozumiem że jeżeli np. w przyszłym roku zdecydujemy się na projekt i robotę budowlaną to do wartości szacunkowej na roboty dodam wartość wykonanych badań geologicznych zgodnie z art. 33 ust. 2 czy uważacie że takie badania tak jak projekt do wartości robót nie będą wchodziły?
0
2018-10-01 14:52 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Jeżeli w tym roku zlecisz badanie (podpisana umowa, lub zlecenie) to jest to postępowanie zakończone. W roku 2019r. szacowanie obejmuje wydatki zaplanowane na rok 2019r. - nie dodajemy wcześniejszych wydatków.
Chyba że, w tym roku w planie jest wskazany cała realizacja projektu i zamówienia realizujesz w częściach. Ale z postu chyba wynika, że projekt i RB nie są jeszcze pewne - może nie ma środków...
Jeżeli w tym roku zlecisz badanie (podpisana umowa, lub zlecenie) to jest to postępowanie zakończone. W roku 2019r. szacowanie obejmuje wydatki zaplanowane na rok 2019r. - nie dodajemy wcześniejszych wydatków. Chyba że, w tym roku w planie jest wskazany cała realizacja projektu i zamówienia realizujesz w częściach. Ale z postu chyba wynika, że projekt i RB nie są jeszcze pewne - może nie ma środków...
0
2018-10-02 07:46 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy