Forum


Powrót Art. 15. ust.2

H.

Hanna .....

0

Jak prawidłowo powinno wyglądać postępowania w przypadku gdy zamawiający w całości powierzy przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia i przeprowadzanie, w imieniu i na rzecz zamawiającego osobie trzeciej?
Osoba trzecia dostaje pełnomocnictwo, komisje przetargową nadal kierownik zamawiającego powołuje? Ogłoszenie o zamówieniu przekazuje zamawiający do publikacji?
Jak prawidłowo powinno wyglądać postępowania w przypadku gdy zamawiający w całości powierzy przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia i przeprowadzanie, w imieniu i na rzecz zamawiającego osobie trzeciej? Osoba trzecia dostaje pełnomocnictwo, komisje przetargową nadal kierownik zamawiającego powołuje? Ogłoszenie o zamówieniu przekazuje zamawiający do publikacji?
1
2016-09-06 09:04 0

M.

Marta .....

27

Wszystko zależy co napiszesz w umowie z osobą lub firmą, której powierzasz. Przeprowadzałam już kilka takich postępowań, min. na ubezpieczenia grupowe pracowników. Umowa została podpisana z firmą, komisja została powołana uchwałą tej firmy, firma sprawdziła oferty, wzywała do uzupełnień, sporządziła i zatwierdziła wyniki postępowania. Firma też ma założony profil z nazwą zamawiającego (czyli naszą) gdzie występuje jako pełnomocnik. Mój kierownik zamawiającego akceptował zapisy SIWZ (zgodnie z zapisami umowy) i podpisał umowę. Ogłoszenie o udzieleniu też wysyłała firma. Firma sporządziła protokół. Całość jest archiwizowana w mojej jednostce.
Nie wiem czy to prawidłowy sposób, ale działa bez zarzutów.
Wszystko zależy co napiszesz w umowie z osobą lub firmą, której powierzasz. Przeprowadzałam już kilka takich postępowań, min. na ubezpieczenia grupowe pracowników. Umowa została podpisana z firmą, komisja została powołana uchwałą tej firmy, firma sprawdziła oferty, wzywała do uzupełnień, sporządziła i zatwierdziła wyniki postępowania. Firma też ma założony profil z nazwą zamawiającego (czyli naszą) gdzie występuje jako pełnomocnik. Mój kierownik zamawiającego akceptował zapisy SIWZ (zgodnie z zapisami umowy) i podpisał umowę. Ogłoszenie o udzieleniu też wysyłała firma. Firma sporządziła protokół. Całość jest archiwizowana w mojej jednostce. Nie wiem czy to prawidłowy sposób, ale działa bez zarzutów.
1
2016-09-06 10:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy