Forum


Powrót Aneks do umowy art. 144 ust. 2

D.

Dominika .....

0

Mam pytanie odnośnie zmiany umowy zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt. 2) c). Wartosć zamówienia dodatkowego ma nie przekraczać 50 % wartości zamówienia okreslonego w umowie, czy wartości zamówienia w kosztorysie powykonawczym.
Mam przypadek gdzie muszę zlecić roboty dodatkowe, ale martwi mnie kwota, ponieważ umowa była na kwotę 259.000,00 zł kosztorys powykonawczy wyszedł 180.000,00 zł, natomiast roboty dodatkowe 113.000,00 zł. Czy mogę zawrezć Aneks do umowy zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt. 2) c)?
Mam pytanie odnośnie zmiany umowy zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt. 2) c). Wartosć zamówienia dodatkowego ma nie przekraczać 50 % wartości zamówienia okreslonego w umowie, czy wartości zamówienia w kosztorysie powykonawczym. Mam przypadek gdzie muszę zlecić roboty dodatkowe, ale martwi mnie kwota, ponieważ umowa była na kwotę 259.000,00 zł kosztorys powykonawczy wyszedł 180.000,00 zł, natomiast roboty dodatkowe 113.000,00 zł. Czy mogę zawrezć Aneks do umowy zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt. 2) c)?
0
2018-10-15 11:29 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 170

Przepis mówi o określonej pierwotnie , a nie wartości zamówienia ustalonej po realizacji. W mojej ocenie gdyby odnosić do kosztorysu powykonawczego, to jak na etapie realizacji inwestycji Zamawiający miałby liczyć wartość 50% gdy jeszcze nie jest mu znana.
Przepis mówi o określonej pierwotnie , a nie wartości zamówienia ustalonej po realizacji. W mojej ocenie gdyby odnosić do kosztorysu powykonawczego, to jak na etapie realizacji inwestycji Zamawiający miałby liczyć wartość 50% gdy jeszcze nie jest mu znana.
0
2018-10-15 15:07 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy