Forum


Powrót Zamówienie z wolnej ręki (uzupełniające)

P.

Patrycja .....

2

Proszę o pomoc w znalezieniu (oprócz ustawy) ścieżki jak prawidłowo przeprowadzić zamówienie uzupełniające z wolnej ręki powyżej progów unijnych. Czy jest to zapisane w Dyrektywie ? Dziękuję za pomoc.
Proszę o pomoc w znalezieniu (oprócz ustawy) ścieżki jak prawidłowo przeprowadzić zamówienie uzupełniające z wolnej ręki powyżej progów unijnych. Czy jest to zapisane w Dyrektywie ? Dziękuję za pomoc.
0
2018-10-19 18:44 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 986

Zamówienie uzupełniające po nowelizacji z 2016r. zostało dokładnie tutaj opisane https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/pytania-i-odpowiedzi-dotyczace-nowelizacji-ustawy-prawo-zamowien-publicznych-2/zamowienia-dodatkowe-i-zamowienia-uzupelniajace-w-przepisach-przejsciowych
Jeśli chodzi o przeprowadzenie postępowania z wolnej ręki to wszystko zawarte jest w ustawie, czyli musi być zaproszenie do negocjacji dla wykonawcy, trzeba powiadomić prezesa UZP o wszczęciu postępowania do 3 dni, można dać do publikacji ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości exante, potem negocjacje, JEDZ elektroniczny i ewentualnie dokumenty na spełnianie warunków i brak podstaw do wykluczenia, jak wszystko ok to podpisanie umowy i ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w DUUE.
Zamówienie uzupełniające po nowelizacji z 2016r. zostało dokładnie tutaj opisane https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/pytania-i-odpowiedzi-dotyczace-nowelizacji-ustawy-prawo-zamowien-publicznych-2/zamowienia-dodatkowe-i-zamowienia-uzupelniajace-w-przepisach-przejsciowych Jeśli chodzi o przeprowadzenie postępowania z wolnej ręki to wszystko zawarte jest w ustawie, czyli musi być zaproszenie do negocjacji dla wykonawcy, trzeba powiadomić prezesa UZP o wszczęciu postępowania do 3 dni, można dać do publikacji ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości exante, potem negocjacje, JEDZ elektroniczny i ewentualnie dokumenty na spełnianie warunków i brak podstaw do wykluczenia, jak wszystko ok to podpisanie umowy i ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w DUUE.
0
2018-10-20 10:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy