Forum


Powrót Projekt w ramach programu GOSPOSTRATEG finansowany przez NCBR

A.

Anna .....

0

Realizujemy projekt w ramach programu GOSPOSTRATEG finansowany przez NCBR. W projekcie bierze udział pięciu partnerów (instytuty naukowo-badawcze i Uniwersytet Warszawski).
Czy przepisy o zamówieniach publicznych powinny być realizowane przez każdego partnera niezależnie czy też trzeba cały projekt traktować jako całość i np. wszyscy partnerzy zakup aparatury pomiarowej oraz odczynników, muszą dokonywać w ramach jednego przetargu?
Realizujemy projekt w ramach programu GOSPOSTRATEG finansowany przez NCBR. W projekcie bierze udział pięciu partnerów (instytuty naukowo-badawcze i Uniwersytet Warszawski). Czy przepisy o zamówieniach publicznych powinny być realizowane przez każdego partnera niezależnie czy też trzeba cały projekt traktować jako całość i np. wszyscy partnerzy zakup aparatury pomiarowej oraz odczynników, muszą dokonywać w ramach jednego przetargu?
0
2018-10-22 11:00 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Decyzja zależy od zapisów projektu (wytycznych programu również) oraz podziału obowiązków pomiędzy Partnerami. Można w ramach projektu utworzyć grupę przetargową i na rzecz każdego z Partnerów np. zamówić odczynniki w jednym przetargu.
Najczęściej, każdy z Partnerów ma swój budżet i prowadzi postępowania samodzielnie - zgodnie z wartością szacunkową na dany przedmiot zamówienia i procedur przyjętych w danej Instytucji.
Należy pamiętać, że źródło finansowania nie ma znaczenia i każda instytucja w planach ujmuje wszystkie wydatki -wynikające z działalności statutowej, grantów, projektów krajowych i unijnych. Jeżeli odczynniki u Partnera X zamawiane są w procedurze przetargowej - bo tak wynika z planów, to w tych planach są również odczynniki finansowane z projektu. Można postępowania udzielać w częściach i na projektowe przeprowadzić osobne postępowanie - wygodniej i bezpieczniej do kontroli.
Decyzja zależy od zapisów projektu (wytycznych programu również) oraz podziału obowiązków pomiędzy Partnerami. Można w ramach projektu utworzyć grupę przetargową i na rzecz każdego z Partnerów np. zamówić odczynniki w jednym przetargu. Najczęściej, każdy z Partnerów ma swój budżet i prowadzi postępowania samodzielnie - zgodnie z wartością szacunkową na dany przedmiot zamówienia i procedur przyjętych w danej Instytucji. Należy pamiętać, że źródło finansowania nie ma znaczenia i każda instytucja w planach ujmuje wszystkie wydatki -wynikające z działalności statutowej, grantów, projektów krajowych i unijnych. Jeżeli odczynniki u Partnera X zamawiane są w procedurze przetargowej - bo tak wynika z planów, to w tych planach są również odczynniki finansowane z projektu. Można postępowania udzielać w częściach i na projektowe przeprowadzić osobne postępowanie - wygodniej i bezpieczniej do kontroli.
0
2018-10-22 19:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy