Forum


Powrót zatrudnienie na umowę o pracę lub kara

M.

Małgorzata .....

39

Zamawiający napisał, że wymaga zatrudnienia na umowę o pracę minimum 6 osób, a jeśli wykonawca nie posiada, to zapłaci karę umową w wysokości...
Czy zamawiający może wskazać ilość osób a jednocześnie innego wykonawcę zwolnic z tego obowiązku za kasę?
Zamawiający napisał, że wymaga zatrudnienia na umowę o pracę minimum 6 osób, a jeśli wykonawca nie posiada, to zapłaci karę umową w wysokości... Czy zamawiający może wskazać ilość osób a jednocześnie innego wykonawcę zwolnic z tego obowiązku za kasę?
0
2018-10-26 12:00 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

W przetargach wskazujemy czynności do wykonania na umowę o pracę - jeżeli o to chodziło w pytaniu. Nie możemy wskazywać ilu pracowników musi zatrudniać Wykonawca, w celu prawidłowego wykonania wskazanych czynności - dla danego postępowania.
Chyba, że to postępowanie z ukierunkowaniem na osoby niepełnosprawne, marginalizowane itd. to wówczas Zamawiający wskazują np. min. % lub liczbę zatrudnionych osób.
Ostatniego pytania nie rozumiem. Za kasę? :)
W przetargach wskazujemy czynności do wykonania na umowę o pracę - jeżeli o to chodziło w pytaniu. Nie możemy wskazywać ilu pracowników musi zatrudniać Wykonawca, w celu prawidłowego wykonania wskazanych czynności - dla danego postępowania. Chyba, że to postępowanie z ukierunkowaniem na osoby niepełnosprawne, marginalizowane itd. to wówczas Zamawiający wskazują np. min. % lub liczbę zatrudnionych osób. Ostatniego pytania nie rozumiem. Za kasę? :)
0
2018-10-26 12:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy