Forum


Powrót Wolna ręka - czy spełniona jest przesłana z art. 67 ust. 1 pkt 3?

A.

Agnieszka .....

14

Gmina zerwała z końcem miesiaca umowę z firmą na wywóz odpadów - śmieci z nieruchomości. Mimo to firma dalej odbiera odpady, ponieważ nie zamierza rezygnować z realizacji umowy. Do czasu opublikowania i rozstrzygnięcia nowego przetargu ( przetarg przez wspólnoty UE) chce zlecić na 4 miesiące wywoz odpadów innej firmie z wolnęj ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp. Firma gotowa jest świadczyć zadanie od razu. Czy w powyższej sytuacji ma zastosowanie przesłanka art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp do zawarcia umowy z inną firmą.
Gmina zerwała z końcem miesiaca umowę z firmą na wywóz odpadów - śmieci z nieruchomości. Mimo to firma dalej odbiera odpady, ponieważ nie zamierza rezygnować z realizacji umowy. Do czasu opublikowania i rozstrzygnięcia nowego przetargu ( przetarg przez wspólnoty UE) chce zlecić na 4 miesiące wywoz odpadów innej firmie z wolnęj ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp. Firma gotowa jest świadczyć zadanie od razu. Czy w powyższej sytuacji ma zastosowanie przesłanka art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp do zawarcia umowy z inną firmą.
0
2018-11-06 11:09 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 859

Normalnie jeżeli zerwanie umowy było dopuszczalne i zostało skutecznie zrobione to nie ma innej możliwości jak udzielenie zamówienia z wolnej ręki tylko na okres do rozstrzygnięcia procedury przetargowej. Oczywiście sytuacja nie może wynikać z winy zamawiającego. Tutaj problem jest chyba inny bo z tego co czytam, to firma dalej odbiera odpady i nie zamierza rezygnować.
Normalnie jeżeli zerwanie umowy było dopuszczalne i zostało skutecznie zrobione to nie ma innej możliwości jak udzielenie zamówienia z wolnej ręki tylko na okres do rozstrzygnięcia procedury przetargowej. Oczywiście sytuacja nie może wynikać z winy zamawiającego. Tutaj problem jest chyba inny bo z tego co czytam, to firma dalej odbiera odpady i nie zamierza rezygnować.
0
2018-11-06 12:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy