Forum


Powrót Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia

M.

Malwina .....

10

Witam,

proszę o pomoc w następującym temacie:

Postępowanie poniżej 30 000 euro, jedną z ofert złożyli wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. W ofercie wszystko się zgadza, jest pełnomocnictwo, które wskazuje jedną ze spółek jako pełnomocnika oraz osobę z tej spółki, która została umocowana do podpisania oferty.
Mam jednak wątpliwość co do tego, czy jest to konsorcjum, czy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie pełnomocnictwa muszą działać w konsorcjum. W ofercie nie ma informacji o tym, aby działali w konsorcjum. W pełnomocnictwie jest też tylko informacja, że "wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają spółkę ... pełnomocnikiem".

Jeżeli to nie jest konsorcjum to jak traktować te firmy? Korespondencje kierować tylko do Spółki, która jest pełnomocnikiem? Umowa winna być podpisana tylko z pełnomocnikiem?
Witam, proszę o pomoc w następującym temacie: Postępowanie poniżej 30 000 euro, jedną z ofert złożyli wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. W ofercie wszystko się zgadza, jest pełnomocnictwo, które wskazuje jedną ze spółek jako pełnomocnika oraz osobę z tej spółki, która została umocowana do podpisania oferty. Mam jednak wątpliwość co do tego, czy jest to konsorcjum, czy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie pełnomocnictwa muszą działać w konsorcjum. W ofercie nie ma informacji o tym, aby działali w konsorcjum. W pełnomocnictwie jest też tylko informacja, że "wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają spółkę ... pełnomocnikiem". Jeżeli to nie jest konsorcjum to jak traktować te firmy? Korespondencje kierować tylko do Spółki, która jest pełnomocnikiem? Umowa winna być podpisana tylko z pełnomocnikiem?
0
2018-11-08 08:06 0

A.

Anna .....

26

Traktowałabym firmy jak Konsorcjum. Korespondencja winna być kierowana do Lidera / pełnomocnika. Umowę podpisuje ten który jest wskazany w pełnomocnictwie lub umowie konsorcjum (do której okazania możemy wezwać).
Traktowałabym firmy jak Konsorcjum. Korespondencja winna być kierowana do Lidera / pełnomocnika. Umowę podpisuje ten który jest wskazany w pełnomocnictwie lub umowie konsorcjum (do której okazania możemy wezwać).
0
2018-11-08 11:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy