Forum


Powrót Rażąco niska cena

R.

Robert .....

7

Zamawiający wezwał nas do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z uwagi na art. 90 ust 1a ( w przypadku, gdy cena oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług ustalonej przed wszczęciem postępowania. ( ponad 40%)

Nie było by w tym nic dziwnego, ale z informacji z otwarcia ofert zamawiający poinformował, iż zamierza przeznaczyć środki finansowe w wysokości naszej oferty ( ok. 5% różnicy)

Po rozmowie telefonicznej, której zasugerowaliśmy ich omyłkę w piśmie, zamawiający stwierdził, że rażąco niska cena nie odnosi się do środków finansowych, podanych na otwarciu oferty, tylko kwoty ( której nam nie mogą przedstawić) jaką zakładali przez otwarciem?

Proszę o poradę czy to jest w jakiś sposób logiczne? RNC odnosi się do jakiej kwoty?
Zamawiający wezwał nas do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z uwagi na art. 90 ust 1a ( w przypadku, gdy cena oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług ustalonej przed wszczęciem postępowania. ( ponad 40%) Nie było by w tym nic dziwnego, ale z informacji z otwarcia ofert zamawiający poinformował, iż zamierza przeznaczyć środki finansowe w wysokości naszej oferty ( ok. 5% różnicy) Po rozmowie telefonicznej, której zasugerowaliśmy ich omyłkę w piśmie, zamawiający stwierdził, że rażąco niska cena nie odnosi się do środków finansowych, podanych na otwarciu oferty, tylko kwoty ( której nam nie mogą przedstawić) jaką zakładali przez otwarciem? Proszę o poradę czy to jest w jakiś sposób logiczne? RNC odnosi się do jakiej kwoty?
0
2018-11-16 10:46 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 449

Ma racje zamawiający że RNC odnosi sie do wartości szacunkowej zamówienia powiekszonej o VAT (art 90 ust 1a pkt 1 Pzp), dlatego macie obowiązek złożyć wyjaśnienia Jednak co do zasady kwota która zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia nie powinna byc mniejsza od tej wartości.
Ma racje zamawiający że RNC odnosi sie do wartości szacunkowej zamówienia powiekszonej o VAT (art 90 ust 1a pkt 1 Pzp), dlatego macie obowiązek złożyć wyjaśnienia Jednak co do zasady kwota która zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia nie powinna byc mniejsza od tej wartości.
0
2018-11-16 10:51 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy