Forum


Powrót elektroniczne składanie oferty i załączników

H.

Halina .....

4

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź w następujących kwestiach:
Czy oferta złożona elektronicznie w przetargu powyżej progów unijnych i jej załączniki (np. oświadczenie o RODO, warunki gwarancji itp) powinny być podpisane odrębnie ? Czy JEDZ, który według mojej wiedzy powinien być opatrzony odrębnym podpisem elektronicznym Wykonawcy oraz oryginalny dokument elektroniczny gwarancji wadialnej z podpisem gwaranta powinny zostać zeskanowane z ofertą i pozostałymi jej załącznikami i jeszcze raz podpisane ?
Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź w następujących kwestiach: Czy oferta złożona elektronicznie w przetargu powyżej progów unijnych i jej załączniki (np. oświadczenie o RODO, warunki gwarancji itp) powinny być podpisane odrębnie ? Czy JEDZ, który według mojej wiedzy powinien być opatrzony odrębnym podpisem elektronicznym Wykonawcy oraz oryginalny dokument elektroniczny gwarancji wadialnej z podpisem gwaranta powinny zostać zeskanowane z ofertą i pozostałymi jej załącznikami i jeszcze raz podpisane ?
0
2018-11-20 15:27 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

W opisanym przypadku nie ma jeszcze praktyki :) stąd możesz spotkać się z różnymi zdaniami.
Prawidłowe będzie np. podpisanie każdego dokumentu, spakowanie, zaszyfrowanie i przed wysłaniem przez ePUAP można jeszcze raz podpisać, ale nie jest to wymagane.
W opisanym przypadku nie ma jeszcze praktyki :) stąd możesz spotkać się z różnymi zdaniami. Prawidłowe będzie np. podpisanie każdego dokumentu, spakowanie, zaszyfrowanie i przed wysłaniem przez ePUAP można jeszcze raz podpisać, ale nie jest to wymagane.
0
2018-11-21 07:45 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy