Forum


Powrót art. 29 ust 3 Znaki towarowe w Projekcie budowlanym

Ł.

Łukasz .....

0

Witam serdecznie. Musze ogłosić dość pilnie PN na roboty budowlane. Otrzymałem do tego celu dokumentację projektową nafaszerowana mnóstwem znaków towarowych i konkretnych produktów (głównie instalacyjnych - zawory, pompy, termostaty, otuliny, oprawy oświetleniowe, systemy sterowania itp. itd.) Mowa tu o około 100 150 pozycji. W normalnej sytuacji dokumentacja trafiła by do oczyszczenia do biura projektowego. Niestety w tym przypadku nie bardzo jest na to czas (pilna potrzeba wykonania) a i biuro projektowe chyba już nie istnieje (nie wiem bo nie ja ją zamawiałem).
Czy może ktoś miał podobny przypadek i znalazł rozwiązanie na dość szybkie i proste opisanie równoważności? Może się to odbyć kosztem jakości otrzymanych robót, trudno taka jest potrzeba. Chodzi tylko o zachowanie porządku w papierach.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie. Musze ogłosić dość pilnie PN na roboty budowlane. Otrzymałem do tego celu dokumentację projektową nafaszerowana mnóstwem znaków towarowych i konkretnych produktów (głównie instalacyjnych - zawory, pompy, termostaty, otuliny, oprawy oświetleniowe, systemy sterowania itp. itd.) Mowa tu o około 100 150 pozycji. W normalnej sytuacji dokumentacja trafiła by do oczyszczenia do biura projektowego. Niestety w tym przypadku nie bardzo jest na to czas (pilna potrzeba wykonania) a i biuro projektowe chyba już nie istnieje (nie wiem bo nie ja ją zamawiałem). Czy może ktoś miał podobny przypadek i znalazł rozwiązanie na dość szybkie i proste opisanie równoważności? Może się to odbyć kosztem jakości otrzymanych robót, trudno taka jest potrzeba. Chodzi tylko o zachowanie porządku w papierach. Pozdrawiam.
1
2016-09-08 14:10 0

M.

Marta .....

27

Może tak: zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, dotyczące np. całego systemu grzewczego, w wyniku których zamawiający uzyska ten sam efekt, co zakładany w projekcie, tj. (uciekło mi sformułowanie dotyczące efektywnego wykorzystania ciepła) - (efekt należy wykazać ). Zamawiający nie dopuszcza produktów równoważnych w zakresie pojedynczych urządzeń, chyba że wykonawca udowodni, że nie zakłócone pracy całego systemu...
Oczywiście to tylko przykład, bo za mało danych podałeś na precyzyjne wskazania równoważności.
A z jakości bym nie uskubała...
Generalnie w kryteriach proponuje oprzeć się na jakości, właśnie ze względu na równoważność
Może tak: zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, dotyczące np. całego systemu grzewczego, w wyniku których zamawiający uzyska ten sam efekt, co zakładany w projekcie, tj. (uciekło mi sformułowanie dotyczące efektywnego wykorzystania ciepła) - (efekt należy wykazać ). Zamawiający nie dopuszcza produktów równoważnych w zakresie pojedynczych urządzeń, chyba że wykonawca udowodni, że nie zakłócone pracy całego systemu... Oczywiście to tylko przykład, bo za mało danych podałeś na precyzyjne wskazania równoważności. A z jakości bym nie uskubała... Generalnie w kryteriach proponuje oprzeć się na jakości, właśnie ze względu na równoważność
1
2016-09-09 05:54 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy