Forum


Powrót Dwie identyczne oferty złożone przez Wykonawcę.

R.

Renata .....

0

W ogłoszonym przetargu z uwagi na dużą ilość pytań wydłużono termin składania ofert i dodatkowo dokonano zmiany formularza ofertowego. Jeden z wykonawców złożył ofertę na pierwszy z wyznaczonych terminów otwarcia ofert i na pierwotnym formularzu ofertowym.
Następnie ten sam Wykonawca złożył drugą ofertę zgodnie z nowym terminem składania ofert i na zamienionym formularzu ofertowym.
Złożone oferty dotyczą tej samej części zamówienia, mają taką samą kwotę i takie same pozostałe warunki zamówienia. Wykonawca nie złożył oświadczenia o wycofaniu poprzedniej oferty, a zmieniony formularz ofertowy nie dotyczy części zamówienia , na którą Wykonawca złożył oferty.
Czy w protokole z otwarcia ofert powinnam wykazywać obydwie oferty i dokonać oddzielnie ich oceny, czy może powinnam je odrzucić?
Zgodnie przepis art. 82 ust. 1 Pzp Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Dodam , że jest to najkorzystniejsza oferta.
dziękuje
W ogłoszonym przetargu z uwagi na dużą ilość pytań wydłużono termin składania ofert i dodatkowo dokonano zmiany formularza ofertowego. Jeden z wykonawców złożył ofertę na pierwszy z wyznaczonych terminów otwarcia ofert i na pierwotnym formularzu ofertowym. Następnie ten sam Wykonawca złożył drugą ofertę zgodnie z nowym terminem składania ofert i na zamienionym formularzu ofertowym. Złożone oferty dotyczą tej samej części zamówienia, mają taką samą kwotę i takie same pozostałe warunki zamówienia. Wykonawca nie złożył oświadczenia o wycofaniu poprzedniej oferty, a zmieniony formularz ofertowy nie dotyczy części zamówienia , na którą Wykonawca złożył oferty. Czy w protokole z otwarcia ofert powinnam wykazywać obydwie oferty i dokonać oddzielnie ich oceny, czy może powinnam je odrzucić? Zgodnie przepis art. 82 ust. 1 Pzp Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Dodam , że jest to najkorzystniejsza oferta. dziękuje
0
2018-12-05 14:04 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 979

Trochę się pogubiłem bo są tu niespójności: "Złożone oferty dotyczą tej samej części zamówienia" i "a zmieniony formularz ofertowy nie dotyczy części zamówienia , na którą Wykonawca złożył oferty."

Mimo wszystko, jeżeli są 2 oferty tego samego wykonawcy na to samo zadanie i brak wycofania to obie są do odrzucenia, natomiast w protokole otwarcia ofert wykazujemy obie bo wpłynęły w terminie.
Trochę się pogubiłem bo są tu niespójności: "Złożone oferty dotyczą tej samej części zamówienia" i "a zmieniony formularz ofertowy nie dotyczy części zamówienia , na którą Wykonawca złożył oferty." Mimo wszystko, jeżeli są 2 oferty tego samego wykonawcy na to samo zadanie i brak wycofania to obie są do odrzucenia, natomiast w protokole otwarcia ofert wykazujemy obie bo wpłynęły w terminie.
0
2018-12-05 14:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy