Forum


Powrót szacowanie wartości zamówienia na usługi serwisowe i części do pojazdów.

J.

Julita .....

0

Witam, w związku z koniecznością przygotowania planu zamówień na przyszły rok, mam pytanie jak prawidłowo sumować zamówienia na usługi serwisowe i części do pojazdów.

- czy wartość planowanych badań technicznych pojazdów samochodowych, ich naprawy, przeglądów mycia, doposażenia tj. przyciemnienia szyb - należy zsumować łącznie,
- czy wartość usług specjalistycznych w zakresie napraw podzespołów elektromechanicznych tj. alternatory rozruszniki, podzespołów układu klimatyczacji tj. kompresory, podzespołów układu jezdnego tj. przekrałdnie kierownicze, elementy zawieszenia (dodam że wymonotowanych w serwisie zamawiającego z pojazdów) należy zsumować z wartością planowanych kompleksowych usług serwisowych. Dodam że są to usługi dość specjalistyczne i warsztaty samochodowe przy naprawach raczej ich samodzielnie nie wykonują, ewentualnie zlecają na zewnątrz.
- zakup części zamiennych i eklploatacyjnych nowych, używanych lub regenerowanych oraz dostawę płynów i smarów należy razem zsuować.
Będę bardzo wdzieczna za pomoc w tej kwestii.
Witam, w związku z koniecznością przygotowania planu zamówień na przyszły rok, mam pytanie jak prawidłowo sumować zamówienia na usługi serwisowe i części do pojazdów. - czy wartość planowanych badań technicznych pojazdów samochodowych, ich naprawy, przeglądów mycia, doposażenia tj. przyciemnienia szyb - należy zsumować łącznie, - czy wartość usług specjalistycznych w zakresie napraw podzespołów elektromechanicznych tj. alternatory rozruszniki, podzespołów układu klimatyczacji tj. kompresory, podzespołów układu jezdnego tj. przekrałdnie kierownicze, elementy zawieszenia (dodam że wymonotowanych w serwisie zamawiającego z pojazdów) należy zsumować z wartością planowanych kompleksowych usług serwisowych. Dodam że są to usługi dość specjalistyczne i warsztaty samochodowe przy naprawach raczej ich samodzielnie nie wykonują, ewentualnie zlecają na zewnątrz. - zakup części zamiennych i eklploatacyjnych nowych, używanych lub regenerowanych oraz dostawę płynów i smarów należy razem zsuować. Będę bardzo wdzieczna za pomoc w tej kwestii.
0
2018-12-18 21:38 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 516

Myślę, że mozna tu jedynie podzielić na dwie części usługi
1. przeglądy
2. usługi bieżące ( naprawy, konserwacje itp.)
oraz jedną częśc dostaw
1. częsci zamienne - zakup
Myślę, że mozna tu jedynie podzielić na dwie części usługi 1. przeglądy 2. usługi bieżące ( naprawy, konserwacje itp.) oraz jedną częśc dostaw 1. częsci zamienne - zakup
0
2018-12-19 08:08 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy