Forum


Powrót Czy w trakcie trwania umowy ZP (przetarg nieograniczony) można zwiększyć zakres prac oraz kwotę umowy?

EP

Edyta Plecke

0

Witam
W trakcie trwania umowy na budowę bieżni na boisku MOSIR okazało się że bieżnia musi posiadać 6 torów, a nie tak jak zostało to ujęte w zamówieniu 4 tory. Umowa jeszcze w trakcie prac została aneksowana i przedłużony został termin wykonania zamówienia, zwiększony został zakres prac oraz kwota umowy (kwota nie przekroczyła 50% zamówienia podstawowego i nie minął nawet rok od udzielenia zamówienia ). Mam pytanie czy zostało to wykonane w sposób prawidłowy? Mam wątpliwości czy zwiększenie zakresu prac nie powinno nastąpić już po wykonaniu zamówienia podstawowego, odrębną umową np "z wolnej ręki" jako zamówienie uzupełniające zgodnie z Art. 67.6. Proszę o podpowiedź. Dopiero zaczynam pracę w ZP i nie posiadam takiej wiedzy.
Witam W trakcie trwania umowy na budowę bieżni na boisku MOSIR okazało się że bieżnia musi posiadać 6 torów, a nie tak jak zostało to ujęte w zamówieniu 4 tory. Umowa jeszcze w trakcie prac została aneksowana i przedłużony został termin wykonania zamówienia, zwiększony został zakres prac oraz kwota umowy (kwota nie przekroczyła 50% zamówienia podstawowego i nie minął nawet rok od udzielenia zamówienia ). Mam pytanie czy zostało to wykonane w sposób prawidłowy? Mam wątpliwości czy zwiększenie zakresu prac nie powinno nastąpić już po wykonaniu zamówienia podstawowego, odrębną umową np "z wolnej ręki" jako zamówienie uzupełniające zgodnie z Art. 67.6. Proszę o podpowiedź. Dopiero zaczynam pracę w ZP i nie posiadam takiej wiedzy.
0
2019-01-03 23:09 0

M.

Monika .....

27

Kiedy umowa została podpisana? Na podstawie jakiego zapisu umowy / ustawy został zawarty aneks?
Kiedy umowa została podpisana? Na podstawie jakiego zapisu umowy / ustawy został zawarty aneks?
0
2019-01-04 09:27 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy