Forum


Powrót Udostępnienie ofert- KRK

E.

Ewelina .....

0

Witam,
w przetargu powyżej progów unijnych Wykonawca prosi o udostępnienie ofert. W niektórych ofertach Wykonawcy od razu złożyli KRK. Czy można udostępnić KRK? Z góry dziękuje za szybką pomoc ;)
Witam, w przetargu powyżej progów unijnych Wykonawca prosi o udostępnienie ofert. W niektórych ofertach Wykonawcy od razu złożyli KRK. Czy można udostępnić KRK? Z góry dziękuje za szybką pomoc ;)
0
2019-01-07 08:59 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Było kiedyś info :
Jak stosować RODO w przypadku szczególnie newralgicznych danych, jakimi są informacje o karalności?

Urząd Zamówień Publicznych podsuwa 3 wskazówki związane z ujawnianiem tego rodzaju informacji:

a) informacje z KRK a także związane z procedurą „self-cleaning” zaleca się udostępniać tylko tym podmiotom, którym przysługuje prawo do korzystania ze środków ochrony prawnej (np. odwołania do KIO),

b) należy zobowiązać osoby, które pozyskują te dane, do zachowania ich w poufności,

c) zamawiający nie może zamieszczać na stronie WWW kopii otrzymanych ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz dokumentów podmiotowych, które zawierają dane osobowe.
Było kiedyś info : Jak stosować RODO w przypadku szczególnie newralgicznych danych, jakimi są informacje o karalności? Urząd Zamówień Publicznych podsuwa 3 wskazówki związane z ujawnianiem tego rodzaju informacji: a) informacje z KRK a także związane z procedurą „self-cleaning” zaleca się udostępniać tylko tym podmiotom, którym przysługuje prawo do korzystania ze środków ochrony prawnej (np. odwołania do KIO), b) należy zobowiązać osoby, które pozyskują te dane, do zachowania ich w poufności, c) zamawiający nie może zamieszczać na stronie WWW kopii otrzymanych ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz dokumentów podmiotowych, które zawierają dane osobowe.
0
2019-01-07 09:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy