Forum


Powrót Wadium w formie Gwarancji Ubezpieczeniowej__postępowanie na 2 odrębne części i jedna gwarancja...

J.

Justyna .....

6

witam was ponownie,
mam taką sytuacje...
Prowadzimy postępowanie na dwie odrębne części, w I częsci wygrała firma X w II cz firma Y. Firma X dała wadium w formie gw. ubezp. na dwie części razem, a wygrała tylko w I części postępowanie.
Jak byście postąpili w takiej sytuacji, jeżeli chodzi o zwrot wadium - może mieliście takie sytuacje u siebie...podzielcie się spostrzeżeniami i doświadczeniem... ;)
W momencie wyboru Wykonawcy , Zamawiający dokonuje zwrotu wadium Wykonawcą zgodnie z ustawą pzp - co do zwrotu wadium Wykonawcy Y nie ma problemu, bo zrobił dwa odrębne przelewy na konto, a Wykonawca X wadium złożył w formie gwarancji bankowej na dwie części razem... jak teraz zwrócić mu wadium do cz. II w której nie wygrał...?
witam was ponownie, mam taką sytuacje... Prowadzimy postępowanie na dwie odrębne części, w I częsci wygrała firma X w II cz firma Y. Firma X dała wadium w formie gw. ubezp. na dwie części razem, a wygrała tylko w I części postępowanie. Jak byście postąpili w takiej sytuacji, jeżeli chodzi o zwrot wadium - może mieliście takie sytuacje u siebie...podzielcie się spostrzeżeniami i doświadczeniem... ;) W momencie wyboru Wykonawcy , Zamawiający dokonuje zwrotu wadium Wykonawcą zgodnie z ustawą pzp - co do zwrotu wadium Wykonawcy Y nie ma problemu, bo zrobił dwa odrębne przelewy na konto, a Wykonawca X wadium złożył w formie gwarancji bankowej na dwie części razem... jak teraz zwrócić mu wadium do cz. II w której nie wygrał...?
0
2019-01-11 07:54 0

A.

Anna .....

Fachowiec 116

W tej sytuacji oddałabym wadium po podpisaniu umowy na I część. Nie widzę innej możliwości.
W tej sytuacji oddałabym wadium po podpisaniu umowy na I część. Nie widzę innej możliwości.
0
2019-01-11 08:28 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy