Forum

Powrót Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia a zapytanie ofertowe poniżej 30 000 euro

M.

Malwina .....

10

Dzień dobry,
w celu uporządkowania wiedzy, proszę o pomoc :)
W minionym roku robiłam kilka zapytań ofertowych (poniżej 30 tys euro, bez regulaminu wewnętrznego, klasyczny zamawiający), np. dot. dostawy zbiorników na ON, czy po zakończeniu tego postępowania, po podpisaniu umowy powinnam w bzp zamieścić ogłoszenie o udzieleniu zamówienia?
Chodzi mi generalnie o wszystkie zamówienia poniżej 30 tys euro do których nie stosuje się przepisów PZP - czy do tych postępowań należy robić jakiekolwiek ogłoszenia w BZP, czy na tym portalu robimy ogłoszenia tylko postępowań krajowych powyżej 30 tys. euro?
Dzień dobry, w celu uporządkowania wiedzy, proszę o pomoc :) W minionym roku robiłam kilka zapytań ofertowych (poniżej 30 tys euro, bez regulaminu wewnętrznego, klasyczny zamawiający), np. dot. dostawy zbiorników na ON, czy po zakończeniu tego postępowania, po podpisaniu umowy powinnam w bzp zamieścić ogłoszenie o udzieleniu zamówienia? Chodzi mi generalnie o wszystkie zamówienia poniżej 30 tys euro do których nie stosuje się przepisów PZP - czy do tych postępowań należy robić jakiekolwiek ogłoszenia w BZP, czy na tym portalu robimy ogłoszenia tylko postępowań krajowych powyżej 30 tys. euro?
0
2019-01-14 11:33 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 872

W BZP zamieszczamy przede wszystkim ogłoszenia o zamówieniu, udzieleniu zamówienia itp. do zamówień pow. 30 000 euro do których stosujemy ustawę PZP (do progów unijnych), poniżej progów jak ktoś bardzo chce to może takie ogłoszenie zamieścić i zaznaczyć jako NIEOBOWIĄZKOWE, bo w przeciwnym wypadku takie ogłoszenia mogą wprowadzać w błąd wykonawców.
W BZP zamieszczamy przede wszystkim ogłoszenia o zamówieniu, udzieleniu zamówienia itp. do zamówień pow. 30 000 euro do których stosujemy ustawę PZP (do progów unijnych), poniżej progów jak ktoś bardzo chce to może takie ogłoszenie zamieścić i zaznaczyć jako NIEOBOWIĄZKOWE, bo w przeciwnym wypadku takie ogłoszenia mogą wprowadzać w błąd wykonawców.
0
2019-01-14 11:41 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy