Forum


Powrót oświadczenia na spełnieniaenie warunków

A.

Anna .....

32

Witam,

- jak w ogłoszeniu i SIWZ żądam na spełnianie warunków (+ brak podstaw wykluczenia) tylko oświadczenia i... jednocześnie mam zapis w SIWZ i ogłoszeniu, że Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy z art.24. ust.5 pkt.1,
ale w głoszeniu i SIWZ, nie zazanczam, ze będę żądała CEIDIG czy KRS w ciagu 5 dni...,

to rozumiem, ze badam ofertę na podstawie dołączonych oświadczeń???, a CEiDG i KRS sobie sprawdzam na podstawie dostępnych dokumentów w internecie???
i jeszcze jedno pytanie, a co w sytuacji gdy złożył mi wszystkie niezbędne oświadczenia, a okazuje się po sprawdzeniu, w internecie ze jest w firma wykonawcy jest w upadłości???
Witam, - jak w ogłoszeniu i SIWZ żądam na spełnianie warunków (+ brak podstaw wykluczenia) tylko oświadczenia i... jednocześnie mam zapis w SIWZ i ogłoszeniu, że Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy z art.24. ust.5 pkt.1, ale w głoszeniu i SIWZ, nie zazanczam, ze będę żądała CEIDIG czy KRS w ciagu 5 dni..., to rozumiem, ze badam ofertę na podstawie dołączonych oświadczeń???, a CEiDG i KRS sobie sprawdzam na podstawie dostępnych dokumentów w internecie??? i jeszcze jedno pytanie, a co w sytuacji gdy złożył mi wszystkie niezbędne oświadczenia, a okazuje się po sprawdzeniu, w internecie ze jest w firma wykonawcy jest w upadłości???
0
2016-09-13 10:51 0

M.

Marta .....

27

Nie jestem pewna, czy możesz samodzielnie badać dokument chociaż go nie wymagałaś. Art. 26 ust 6 - dotyczy dokumentów wymaganych, którymi już dysponuje zamawiający. Ciekawa jestem innych opinii
Jeżeli chodzi o składanie nieprawdziwych oświadczeń (jak w opisanym przypadku) - należy zawiadomić prokuraturę, o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.
Nie jestem pewna, czy możesz samodzielnie badać dokument chociaż go nie wymagałaś. Art. 26 ust 6 - dotyczy dokumentów wymaganych, którymi już dysponuje zamawiający. Ciekawa jestem innych opinii Jeżeli chodzi o składanie nieprawdziwych oświadczeń (jak w opisanym przypadku) - należy zawiadomić prokuraturę, o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.
1
2016-09-13 10:58 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy