Forum


Powrót Podpis elektroniczny

R.

Robert .....

0

Witam, otrzymałem oferty od wykonawców - weryfikacja wskazuje na niekompletny podpis, wskazując brak znacznika czasu. Czy taki podpis jest uznany za prawidłowy na gruncie PZP?
Witam, otrzymałem oferty od wykonawców - weryfikacja wskazuje na niekompletny podpis, wskazując brak znacznika czasu. Czy taki podpis jest uznany za prawidłowy na gruncie PZP?
0
2019-01-29 10:11 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Znacznik czasu ma znaczenie w transakcjach biznesowych, bankowych, wew. procedury dot. kolejności zaakceptowania i podpisywania dokumentów itp. Przy złożeniu oferty nie jest aż tak istotne - oferta ma wpłynąć w danym terminie do godz. wskazanej przez Zamawiającego. Wobec tego data/godzina podpisania tutaj nie jest istotna.
Problem ze znacznikiem może wynikać z wprowadzenia jakiejś zmiany w podpisanym dokumencie , nawet wstawienie dodatkowej spacji, kropki.
W powyższym przypadku należy sprawdzić czy podpis był ważny w momencie złożenia podpisu - został złożony w okresie ważności certyfikatu. Z reguły do tego służy właśnie znacznik czasu. Sprawdź na stronie:
https://weryfikacjapodpisu.pl
Znacznik czasu ma znaczenie w transakcjach biznesowych, bankowych, wew. procedury dot. kolejności zaakceptowania i podpisywania dokumentów itp. Przy złożeniu oferty nie jest aż tak istotne - oferta ma wpłynąć w danym terminie do godz. wskazanej przez Zamawiającego. Wobec tego data/godzina podpisania tutaj nie jest istotna. Problem ze znacznikiem może wynikać z wprowadzenia jakiejś zmiany w podpisanym dokumencie , nawet wstawienie dodatkowej spacji, kropki. W powyższym przypadku należy sprawdzić czy podpis był ważny w momencie złożenia podpisu - został złożony w okresie ważności certyfikatu. Z reguły do tego służy właśnie znacznik czasu. Sprawdź na stronie: https://weryfikacjapodpisu.pl
0
2019-01-29 10:39 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy