Forum


Powrót Przetarg na wykonanie dokumentacji

K.

Krystian .....

7

Witam,
muszę przygotować SIWZ na wykonanie dokumentacji dot przebudowy budynku.
Zastanawiam się co z nadzorem autorskim.
Chcemy zrobić dokumentację, ale nie mamy na ten moment środków na robotę budowlaną. W przyszłości będziemy się starać o dotację. Po prostu nie mamy pojęcia kiedy będziemy na podstawie tej dokumentacji realizować robotę budowlaną.
Jak sobie radzicie w takiej sytuacji? Czy zrobić postępowanie na samą dokumentację bez nadzoru? A później to może być 2020 może 2021 ( a może nigdy) zawrzeć umowę na nadzór, gdy już dostaniemy pieniądze?
Szacujemy, że wartość samej dokumentacji to ok. 100 tys zł netto.
Witam, muszę przygotować SIWZ na wykonanie dokumentacji dot przebudowy budynku. Zastanawiam się co z nadzorem autorskim. Chcemy zrobić dokumentację, ale nie mamy na ten moment środków na robotę budowlaną. W przyszłości będziemy się starać o dotację. Po prostu nie mamy pojęcia kiedy będziemy na podstawie tej dokumentacji realizować robotę budowlaną. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji? Czy zrobić postępowanie na samą dokumentację bez nadzoru? A później to może być 2020 może 2021 ( a może nigdy) zawrzeć umowę na nadzór, gdy już dostaniemy pieniądze? Szacujemy, że wartość samej dokumentacji to ok. 100 tys zł netto.
0
2019-01-31 13:47 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Często się zdarza, że powstaje dokumentacja do. RB, która nigdy nie zostaje zrealizowana np. brak środków.
Nadzór może być prowadzony przez osobę, która zaprojektowała przebudowę ale nie musi. Jeżeli chcemy żeby te czynności połączyć, to wspólny szacunek i postępowanie z opcją. Oferta musi zawierać wycenę osobno na dokumentację i nadzór.
Często się zdarza, że powstaje dokumentacja do. RB, która nigdy nie zostaje zrealizowana np. brak środków. Nadzór może być prowadzony przez osobę, która zaprojektowała przebudowę ale nie musi. Jeżeli chcemy żeby te czynności połączyć, to wspólny szacunek i postępowanie z opcją. Oferta musi zawierać wycenę osobno na dokumentację i nadzór.
0
2019-01-31 14:31 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy