Forum


Powrót PFU czy OPZ

M.

Malwina .....

10

Witajcie,
prosze o pomoc w poniższym temacie.
Przygotowuję się do postępowania na dostawę urządzenia. Postępowanie jest zakwalifikowane jako dostawa, ale będą tam też drobne roboty budowlane. Czy zatem w tym przypadku wystarczy opisać przedmiot zamówienia zwykłym OPZ czy należy zrobić PFU i przedmiar robót?
Dodam, że te roboty budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę, poza tym samo postępowanie nie kwalifikuje się pod wymogi ustawy prawo budowlane.
Witajcie, prosze o pomoc w poniższym temacie. Przygotowuję się do postępowania na dostawę urządzenia. Postępowanie jest zakwalifikowane jako dostawa, ale będą tam też drobne roboty budowlane. Czy zatem w tym przypadku wystarczy opisać przedmiot zamówienia zwykłym OPZ czy należy zrobić PFU i przedmiar robót? Dodam, że te roboty budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę, poza tym samo postępowanie nie kwalifikuje się pod wymogi ustawy prawo budowlane.
0
2019-02-04 11:24 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Trudno powiedzieć - wszystko zależy od zakresu tych RB i jak wykonawca będzie musiał policzyć koszty/wykazać w FO lub nie.
Czasami przy prostych pracach wystarcza OPZ a cena oferty zawiera montaż urządzenia (np. tak jest przy dygestoriach).
Trudno powiedzieć - wszystko zależy od zakresu tych RB i jak wykonawca będzie musiał policzyć koszty/wykazać w FO lub nie. Czasami przy prostych pracach wystarcza OPZ a cena oferty zawiera montaż urządzenia (np. tak jest przy dygestoriach).
0
2019-02-04 11:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy