Forum


Powrót negocjacje z ogłoszeniem - zamówienie współfinansowane ze środkwó UE

E.

Edyta .....

3

Czy ktoś stosował negocjacje z ogłoszeniem w projektach ze środków UE - mam zamówienie na roboty budowlane - zaprojektuj i buduj - kwota 6 mln - poniżej kwot z art. 11 ust. 8 pzp. Wg art. 55 można stosować m.in. gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
Czy to takie łatwe - patrzymy tylko na kwotę i jeśli nei przekraczamy to możemy stosować nawet mimo współfinansowania ze środków UE?
Czy ktoś stosował negocjacje z ogłoszeniem w projektach ze środków UE - mam zamówienie na roboty budowlane - zaprojektuj i buduj - kwota 6 mln - poniżej kwot z art. 11 ust. 8 pzp. Wg art. 55 można stosować m.in. gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. Czy to takie łatwe - patrzymy tylko na kwotę i jeśli nei przekraczamy to możemy stosować nawet mimo współfinansowania ze środków UE?
0
2019-02-05 21:35 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Tak, może zastosować jeden z trybów niekonkurencyjnych, jeżeli są do tego przesłanki.
Natomiast, zastanowiłabym się co dokładnie będzie przedmiotem negocjacji - kontrola sprawdzi założenia, proces i efekt. Jeżeli już prowadziliście postępowania dwuetapowe to nie powinno być problemu. Jeżeli to pierwszy raz i do tego środki unijne to jeszcze przeanalizujcie swoje możliwości w sprawnym przeprowadzeniu i udokumentowaniu tej procedury.
Tak, może zastosować jeden z trybów niekonkurencyjnych, jeżeli są do tego przesłanki. Natomiast, zastanowiłabym się co dokładnie będzie przedmiotem negocjacji - kontrola sprawdzi założenia, proces i efekt. Jeżeli już prowadziliście postępowania dwuetapowe to nie powinno być problemu. Jeżeli to pierwszy raz i do tego środki unijne to jeszcze przeanalizujcie swoje możliwości w sprawnym przeprowadzeniu i udokumentowaniu tej procedury.
0
2019-02-06 08:00 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy