Forum


Powrót Informacja o poprawieniu innej omyłki- Czy Wykonawca musi wyrażić zgodę??????

E.

Ewelina .....

0

Witam
Zamawiający poinformował Wykonawcę o poprawieniu innej omyłki oraz o omyłce rachunkowej. Zamawiający dostał maila zwrotnego z wyrażeniem zgody na poprawienie innej omyłki. Mail natomiast wysłał pracownik Wykonawcy (brak jakiegokolwiek pełnomocnictwa ), Zamawiający prowadził dalej postępowanie jakby Wykonawca wyraził zgodę (brak nie wyrażenia zgody). Moje pytanie brzmi czy w ogóle Wykonawca musi odpowiadać ?Jeśli nie, proszę o podstawę prawna która zapewni mi dobre uzasadnienie ;) Z góry bardzo dziękuję ;D
Witam Zamawiający poinformował Wykonawcę o poprawieniu innej omyłki oraz o omyłce rachunkowej. Zamawiający dostał maila zwrotnego z wyrażeniem zgody na poprawienie innej omyłki. Mail natomiast wysłał pracownik Wykonawcy (brak jakiegokolwiek pełnomocnictwa ), Zamawiający prowadził dalej postępowanie jakby Wykonawca wyraził zgodę (brak nie wyrażenia zgody). Moje pytanie brzmi czy w ogóle Wykonawca musi odpowiadać ?Jeśli nie, proszę o podstawę prawna która zapewni mi dobre uzasadnienie ;) Z góry bardzo dziękuję ;D
0
2019-02-08 11:37 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

A to uzasadnienie to w jakim celu? Nie ma innej podstawy prawnej, oprócz art. 89 ust 1 pkt 7 - kiedy odrzucamy oraz art. 87 ust 2 pkt 3 dot samej poprawki. Do tego rodzaju przypadku pojawiły się interpretacje i nawet wyroki KIO, ale jak zwykle rozbieżne.
A to uzasadnienie to w jakim celu? Nie ma innej podstawy prawnej, oprócz art. 89 ust 1 pkt 7 - kiedy odrzucamy oraz art. 87 ust 2 pkt 3 dot samej poprawki. Do tego rodzaju przypadku pojawiły się interpretacje i nawet wyroki KIO, ale jak zwykle rozbieżne.
0
2019-02-08 11:43 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy