Forum

Powrót Zmowa cenowa ( przykład p. Grzegorza Czabana)

R.

Robert .....

7

Szanowni, czy może ktoś był na szkoleniu z P. Grzegorzem, który prezentował zmowę cenową na przykładzie dwóch ofert albo kojarzy sprawę i zna wyrok w tej sprawie?
Nie mogę tego wyszukać a szkolenie było z 2 lata temu, gdzie sama sytuacja jeszcze starsza.
Przykład dot. dwóch firm ( chyba Ojca i Córki), którzy startowali w tym samym przetargu na Oczyszczalnie Ścieków? Wodociągi? w Tomaszowie Mazowieckim.
Oferty praktycznie niczym się nie różniły, adres spółek ten sam, grafika oferty identyczna itp itd. jedynie czym się różniło to dwie rożne kwoty oferty i podpisy osób.
Oferty nie zostały odrzucone, po czym przy kontroli doraźnej czy UOKiK czy inną instytucję, stwierdzono naruszenie przepisów i zamawiający stracił dofinansowanie do projektu.
Szanowni, czy może ktoś był na szkoleniu z P. Grzegorzem, który prezentował zmowę cenową na przykładzie dwóch ofert albo kojarzy sprawę i zna wyrok w tej sprawie? Nie mogę tego wyszukać a szkolenie było z 2 lata temu, gdzie sama sytuacja jeszcze starsza. Przykład dot. dwóch firm ( chyba Ojca i Córki), którzy startowali w tym samym przetargu na Oczyszczalnie Ścieków? Wodociągi? w Tomaszowie Mazowieckim. Oferty praktycznie niczym się nie różniły, adres spółek ten sam, grafika oferty identyczna itp itd. jedynie czym się różniło to dwie rożne kwoty oferty i podpisy osób. Oferty nie zostały odrzucone, po czym przy kontroli doraźnej czy UOKiK czy inną instytucję, stwierdzono naruszenie przepisów i zamawiający stracił dofinansowanie do projektu.
0
2019-02-18 10:19 0

S.

Sławomir .....

25

Coś sobie przypominam, ale też nie mogę znaleźć materiałów szkoleniowych. Chyba chodziło o wodociągi - firmy z Tomaszowa Mazowieckiego a przetarg chyba dot. wodociągów na terenie Gminy Moszczenica albo samej Moszczenicy - na pewno przetarg związany z wodociągami na terenach związanych z Moszczenicą koło Piotrkowa Trybunalskiego - to pamiętam ;-).
Coś sobie przypominam, ale też nie mogę znaleźć materiałów szkoleniowych. Chyba chodziło o wodociągi - firmy z Tomaszowa Mazowieckiego a przetarg chyba dot. wodociągów na terenie Gminy Moszczenica albo samej Moszczenicy - na pewno przetarg związany z wodociągami na terenach związanych z Moszczenicą koło Piotrkowa Trybunalskiego - to pamiętam ;-).
0
2019-02-19 17:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy