Forum


Powrót Dokument odbioru części budowlanej potrzebny do zgłoszenia UDT

R.

Robert .....

7

Drodzy Państwo,
Realizujemy przetarg na dostawy wraz z uruchomieniem podnośnika samochodowego.
W tym celu Zamawiający żądał aby dostarczyć wszelkie certyfikaty, dokonać testów, pomiarów niezbędnych do dopuszczenia urządzania do eksploatacji.
(Zamawiającego, po podpinaniu umowy stwierdził, że w tym przypadku jest to m.in. decyzja Urzędu Dozoru Technicznego) - OK, zgodnie z prawem taka decyzja powinna być.

Jednak przy zgłoszeniu przez nas do UDT tego urządzenia, UDT stwierdził, że potrzebuje protokołu odbioru części budowlanej ( w tym przypadku posadzki, czy przeniesie obciążenia maszyny).
Pytanie, kto jest odpowiedzialny za uzyskanie takiego protokołu - Zamawiający, który zarządza tym budynkiem i odbierał go wraz z wykonawcą robót budowlanych, czy Wykonawca Podnośnika, który w ogóle nie miał z tym styczności.
Nadmienię, że Zamawiający poinformował, że nie przekaże takiego dokumentu bo... go nie ma.. ale przesyła inne min.in. oświadczenie kierownika budowy o wykonaniu obiektu, zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem budowlanym etc., karty zatwierdzenia materiału i inne, które dla UDT są zbędne.

Jest sytuacja patowa, termin realizacji już przekroczony, protokołu nie da się uzyskać od firmy budowlanej, bo nic z tego nie mają a zgodnie z prawem tylko ogólnie oswiadczenie podpisują. Zamawiający umywa ręce i czeka na dokumenty UDT...
Drodzy Państwo, Realizujemy przetarg na dostawy wraz z uruchomieniem podnośnika samochodowego. W tym celu Zamawiający żądał aby dostarczyć wszelkie certyfikaty, dokonać testów, pomiarów niezbędnych do dopuszczenia urządzania do eksploatacji. (Zamawiającego, po podpinaniu umowy stwierdził, że w tym przypadku jest to m.in. decyzja Urzędu Dozoru Technicznego) - OK, zgodnie z prawem taka decyzja powinna być. Jednak przy zgłoszeniu przez nas do UDT tego urządzenia, UDT stwierdził, że potrzebuje protokołu odbioru części budowlanej ( w tym przypadku posadzki, czy przeniesie obciążenia maszyny). Pytanie, kto jest odpowiedzialny za uzyskanie takiego protokołu - Zamawiający, który zarządza tym budynkiem i odbierał go wraz z wykonawcą robót budowlanych, czy Wykonawca Podnośnika, który w ogóle nie miał z tym styczności. Nadmienię, że Zamawiający poinformował, że nie przekaże takiego dokumentu bo... go nie ma.. ale przesyła inne min.in. oświadczenie kierownika budowy o wykonaniu obiektu, zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem budowlanym etc., karty zatwierdzenia materiału i inne, które dla UDT są zbędne. Jest sytuacja patowa, termin realizacji już przekroczony, protokołu nie da się uzyskać od firmy budowlanej, bo nic z tego nie mają a zgodnie z prawem tylko ogólnie oswiadczenie podpisują. Zamawiający umywa ręce i czeka na dokumenty UDT...
0
2019-02-18 14:01 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 628

Jeśli wykonawca podnośnika nic nie robił w zakresie posadzki i ewentualnie fundamentów pod nim i nie miał tego w zamówieniu to wszelkie brakujące dokumenty do UDT powinien wykonać Zamawiający bo to on teoretycznie przystosował tę posadzkę pod podnośnik.
Jeśli wykonawca podnośnika nic nie robił w zakresie posadzki i ewentualnie fundamentów pod nim i nie miał tego w zamówieniu to wszelkie brakujące dokumenty do UDT powinien wykonać Zamawiający bo to on teoretycznie przystosował tę posadzkę pod podnośnik.
0
2019-02-18 14:47 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy