Forum


Powrót Zmiana umowy.

WT

Walentyna Tararuj

20

Mam problem jak postąpić z zamówieniem na roboty budowlane dot. zmiany umowy
- umowa zawarta po zmianach, a procedura prowadzona przed zmianami w art 19. ust. 3 - przepisy przejściowe (można dokonać zmian jeżeli .....)
- jest przewidziana zmiana w SIWZ, która stanowi katalog zamknięty przez zamawiającego i ni jak nie spełni art. 19. ust.3 pkt 1 - przepisy przejściowe, (zmiana terminu, zmiana osób)
- w takcie realizacji robót budowa boiska stwierdzono, że należy wymienić część gruntu ponieważ jest tam woda w projekcie nie było tego, to kwalifikuje się trochę jak zamówienie dodatkowe starej ustawy,
- zamawiający przewidział wynagrodzenie ryczałtowe
- roboty te muszą być wykonane ponieważ uzależnione od tego jest dalsze wykonanie zamówienia podstawowego.
Co z tym zrobić jak na jakich zasadach (aneks czy inne? ) i komu udzielić zamówienia. Może ktoś miał podobną sytuację i potrafił z tego wybrnąć to proszę o podpowiedź - dzięki.
Mam problem jak postąpić z zamówieniem na roboty budowlane dot. zmiany umowy - umowa zawarta po zmianach, a procedura prowadzona przed zmianami w art 19. ust. 3 - przepisy przejściowe (można dokonać zmian jeżeli .....) - jest przewidziana zmiana w SIWZ, która stanowi katalog zamknięty przez zamawiającego i ni jak nie spełni art. 19. ust.3 pkt 1 - przepisy przejściowe, (zmiana terminu, zmiana osób) - w takcie realizacji robót budowa boiska stwierdzono, że należy wymienić część gruntu ponieważ jest tam woda w projekcie nie było tego, to kwalifikuje się trochę jak zamówienie dodatkowe starej ustawy, - zamawiający przewidział wynagrodzenie ryczałtowe - roboty te muszą być wykonane ponieważ uzależnione od tego jest dalsze wykonanie zamówienia podstawowego. Co z tym zrobić jak na jakich zasadach (aneks czy inne? ) i komu udzielić zamówienia. Może ktoś miał podobną sytuację i potrafił z tego wybrnąć to proszę o podpowiedź - dzięki.
0
2016-09-15 07:31 0

W.

Walentyna .....

20

Chyba jest to możliwe na podstawie art. 19. ust. 3 pkt 3 lit.a jak myślicie?
Chyba jest to możliwe na podstawie art. 19. ust. 3 pkt 3 lit.a jak myślicie?
1
2016-09-15 07:46 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy