Forum

Powrót Druk książek

A.

Anna .....

6

Szanowni Państwo,
gdzie mogę znaleźć opinię dotycząca możliwości przeprowadzenie postępowania w trybie zapytania o cenę dla druku książek.
Szanowni Państwo, gdzie mogę znaleźć opinię dotycząca możliwości przeprowadzenie postępowania w trybie zapytania o cenę dla druku książek.
0
2019-03-12 11:50 0

S.

Sławomir .....

27

Ja bym się zastanowił dwa razy przed zastosowaniem tego trybu dla druku książek po przeczytaniu opinii i uchwały KIO - chyba że uznacie, iż są to proste prace poligraficzne i naprawdę każdy drukarz sobie z tym poradzi:
1)
https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/stosowanie-poszczegolnych-trybow-o-udzielenie-zamowienia-publicznego/nabywanie-uslug-w-trybie-zapytania-o-cene
2)
Sygn. akt: KIO/KD 21/14:
"Przyjęcie, że określone usługi sa standardowe oznacza, iz niezależnie od faktu, kto będzie ich wykonawcą (o ile jest przynajmniej pięciu wykonawców świadczących usługi określonego rodzaju), jedyną różnicą będą zaoferowane ceny (tzn. sam przedmiot będzie zestandaryzowany - identyczny, niezależnie od tego, który z wykonawców go wykona). Na rynku dostaw, w trybie zapytania o cenę moga zostać zakupione np. artykuły biurowe, produkty spożywcze różnego asortymentu, opał, paliwo. Rynek takich usług to m.in. zakup prostych usług poligraficznych, usług utrzymania czystości lub usług pralniczych."
Ja bym się zastanowił dwa razy przed zastosowaniem tego trybu dla druku książek po przeczytaniu opinii i uchwały KIO - chyba że uznacie, iż są to proste prace poligraficzne i naprawdę każdy drukarz sobie z tym poradzi: 1) https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/stosowanie-poszczegolnych-trybow-o-udzielenie-zamowienia-publicznego/nabywanie-uslug-w-trybie-zapytania-o-cene 2) Sygn. akt: KIO/KD 21/14: "Przyjęcie, że określone usługi sa standardowe oznacza, iz niezależnie od faktu, kto będzie ich wykonawcą (o ile jest przynajmniej pięciu wykonawców świadczących usługi określonego rodzaju), jedyną różnicą będą zaoferowane ceny (tzn. sam przedmiot będzie zestandaryzowany - identyczny, niezależnie od tego, który z wykonawców go wykona). Na rynku dostaw, w trybie zapytania o cenę moga zostać zakupione np. artykuły biurowe, produkty spożywcze różnego asortymentu, opał, paliwo. Rynek takich usług to m.in. zakup prostych usług poligraficznych, usług utrzymania czystości lub usług pralniczych."
0
2019-03-12 13:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy