Forum

Powrót Zamówienie do 30 tys. euro a materiały równoważne.

J.

Joanna .....

32

Czy w "małym" postępowaniu do 30 tys. euro na dostawy muszę dopuścić materiały równoważne, skoro w tym przypadku nie stosuje się zapisów ustawy, a my w swoim wewnętrznym regulaminie nie mamy zapisów o tego typu konieczności?
Pytam w odniesieniu do zamówienia konkretnego oleju do silnika - wnioskodawcy chcą, żebym zamieściła nazwę oleju, ponieważ kiedyś przy zakupie maszyny jej producent (i dostawca) zalecał właśnie taki olej. Moi koledzy twierdzą, że przy zastosowaniu innego oleju występowały awarie silnika, ale niestety pisemnego potwierdzenia tego faktu nie mam (zresztą zaleceń dostawcy sprzed 10 lat też nie).
Czy w "małym" postępowaniu do 30 tys. euro na dostawy muszę dopuścić materiały równoważne, skoro w tym przypadku nie stosuje się zapisów ustawy, a my w swoim wewnętrznym regulaminie nie mamy zapisów o tego typu konieczności? Pytam w odniesieniu do zamówienia konkretnego oleju do silnika - wnioskodawcy chcą, żebym zamieściła nazwę oleju, ponieważ kiedyś przy zakupie maszyny jej producent (i dostawca) zalecał właśnie taki olej. Moi koledzy twierdzą, że przy zastosowaniu innego oleju występowały awarie silnika, ale niestety pisemnego potwierdzenia tego faktu nie mam (zresztą zaleceń dostawcy sprzed 10 lat też nie).
0
2019-03-13 12:35 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 596

Ostatecznie do Ciebie należy wybór, ja często wskazuję nawet konkretną rzecz, którą chcę uzyskać. Nie widzę tu złamania żadnego przepisu. Do użytku - krótka notatka dlaczego tak a nie inaczej.
Ostatecznie do Ciebie należy wybór, ja często wskazuję nawet konkretną rzecz, którą chcę uzyskać. Nie widzę tu złamania żadnego przepisu. Do użytku - krótka notatka dlaczego tak a nie inaczej.
0
2019-03-13 13:00 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy