Forum


Powrót Realizacja umowy, problem

K.

Krystian .....

6

Witam,
na początku marca Zamawiający podpisał z Wykonawcą X umowę na sukcesywną dostawę artykułów Y. Umowa zawarta została w wyniku postępowania w trybie przetargu nieograniczonego. W postępowaniu Wykonawca miał wpisać producenta i artykuł jaki oferuje.

Przy pierwszym zamówieniu Wykonawca dostarczył inny produkt tego producenta. Po naszej reklamacji przysłał pismo, iż oferowany produkt Y jest czasowo niedostępny. Dołączył pismo producenta o czasowym wstrzymaniu produkcji artykułu Y.

Umowa nic nie mówi o takiej sytuacji. Co zrobić z takim fantem?
Witam, na początku marca Zamawiający podpisał z Wykonawcą X umowę na sukcesywną dostawę artykułów Y. Umowa zawarta została w wyniku postępowania w trybie przetargu nieograniczonego. W postępowaniu Wykonawca miał wpisać producenta i artykuł jaki oferuje. Przy pierwszym zamówieniu Wykonawca dostarczył inny produkt tego producenta. Po naszej reklamacji przysłał pismo, iż oferowany produkt Y jest czasowo niedostępny. Dołączył pismo producenta o czasowym wstrzymaniu produkcji artykułu Y. Umowa nic nie mówi o takiej sytuacji. Co zrobić z takim fantem?
0
2019-03-22 12:53 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Aby zapobiec takim przypadkom (zdarzają się decyzje o zaprzestaniu produkcji) dobrze mieć zapisy w umowie co w takiej sytuacji zrobimy. Za prawidłowość realizacji umowy odpowiada Wykonawca - z nim mamy umowę i jego problemy z producentem są jego problemami.
Można jeszcze sprawdzić czy w umowie są zapisy dotyczące produktu równoważnego lub innego spełniającego dokładnie parametry produktu z oferty, czyli np. jego następcy - jeżeli produkt z oferty jest już na rynku niedostępny to wykonawca może zaoferować (...), ale obawiam się, że możecie nie mieć takich rozwiązań.
Proponuję skontaktować się z radcą bo może zachodzić konieczność rozwiązania umowy - skoro to umowa sukcesywna a produkt niedostępny.
Nie wiem co wykonawca miał na myśli pisząc - "czasowo niedostępny". Będzie dostępny, a jeżeli tak to kiedy?
Aby zapobiec takim przypadkom (zdarzają się decyzje o zaprzestaniu produkcji) dobrze mieć zapisy w umowie co w takiej sytuacji zrobimy. Za prawidłowość realizacji umowy odpowiada Wykonawca - z nim mamy umowę i jego problemy z producentem są jego problemami. Można jeszcze sprawdzić czy w umowie są zapisy dotyczące produktu równoważnego lub innego spełniającego dokładnie parametry produktu z oferty, czyli np. jego następcy - jeżeli produkt z oferty jest już na rynku niedostępny to wykonawca może zaoferować (...), ale obawiam się, że możecie nie mieć takich rozwiązań. Proponuję skontaktować się z radcą bo może zachodzić konieczność rozwiązania umowy - skoro to umowa sukcesywna a produkt niedostępny. Nie wiem co wykonawca miał na myśli pisząc - "czasowo niedostępny". Będzie dostępny, a jeżeli tak to kiedy?
0
2019-03-22 13:13 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy