Forum


Powrót błąd w pytaniu Zamawiającego

A.

Agnieszka .....

0

Dzień dobry
Mam problem z Zapytaniem od Wykonawcy., sprawa wygląda następująco.
W postępowaniu poniżej progów unijnych (dot. przetargu na tonery) jeden z Wykonawców zadał pytanie o możliwość zmiany w kilku pozycjach Oryginałów na Zamienniki. Komisja przychyliła się do pytania Wykonawcy dopuszczając taką możliwość. Wiązało się to ze zmianą nie tylko SIWZU, Ogłoszenia, Załączników ale również ze zmianą całego szacunku (bo dopuszczając zamienniki szacunek drastycznie spadł, a gdybym go nie zmieniła to przy badaniu ofert powychodziłyby mi rażąco niskie ceny). Wszystkie te zmiany zostały zatwierdzone przez Komisję i zostały opublikowane na stronie Zamawiającego po czym Wykonawca, który zadał pytanie wysyła kolejnego emaila z informacją że się POMYLIŁ i chodziło mu o inne pozycje. I co w takiej sytuacji....Czy jako Zamawiający powinniśmy jeszcze raz zmieniać wszystko (SIWZ, OGŁOSZENIE, ZAŁĄCZNIKI, SZACUNEK! argumentując to błędem Wykonawcy w zadaniu pytania) czy zostawić to tak jak jest a Wykonawcy który się pomylił napisać że jest już po terminie składania jakichkolwiek pytań i nie będziemy wprowadzać żadnych zmian do postępowania. Będę wdzięczna za pomoc:)
Dzień dobry Mam problem z Zapytaniem od Wykonawcy., sprawa wygląda następująco. W postępowaniu poniżej progów unijnych (dot. przetargu na tonery) jeden z Wykonawców zadał pytanie o możliwość zmiany w kilku pozycjach Oryginałów na Zamienniki. Komisja przychyliła się do pytania Wykonawcy dopuszczając taką możliwość. Wiązało się to ze zmianą nie tylko SIWZU, Ogłoszenia, Załączników ale również ze zmianą całego szacunku (bo dopuszczając zamienniki szacunek drastycznie spadł, a gdybym go nie zmieniła to przy badaniu ofert powychodziłyby mi rażąco niskie ceny). Wszystkie te zmiany zostały zatwierdzone przez Komisję i zostały opublikowane na stronie Zamawiającego po czym Wykonawca, który zadał pytanie wysyła kolejnego emaila z informacją że się POMYLIŁ i chodziło mu o inne pozycje. I co w takiej sytuacji....Czy jako Zamawiający powinniśmy jeszcze raz zmieniać wszystko (SIWZ, OGŁOSZENIE, ZAŁĄCZNIKI, SZACUNEK! argumentując to błędem Wykonawcy w zadaniu pytania) czy zostawić to tak jak jest a Wykonawcy który się pomylił napisać że jest już po terminie składania jakichkolwiek pytań i nie będziemy wprowadzać żadnych zmian do postępowania. Będę wdzięczna za pomoc:)
0
2019-03-26 19:33 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Właściwie to nie powinniśmy/nie możemy żądać tylko oryginałów - zawsze powinny być zapisy o możliwości zaoferowania zamienników (wraz z opisaniem czym powinny się charakteryzować, żeby były zgodne z opisem zamówienia). Jak nie mamy takich zapisów to później - na etapie postępowania trudniej jest zapanować nad pytaniami - dokumentami.
Jeżeli pytanie wpłynęło po terminie to nie musicie odpowiadać (udzielamy odpowiedzi tylko, jeżeli pytanie jest dla Zamawiającego istotne). Wykonawca pomylił się - trudno, jego problem :).
Właściwie to nie powinniśmy/nie możemy żądać tylko oryginałów - zawsze powinny być zapisy o możliwości zaoferowania zamienników (wraz z opisaniem czym powinny się charakteryzować, żeby były zgodne z opisem zamówienia). Jak nie mamy takich zapisów to później - na etapie postępowania trudniej jest zapanować nad pytaniami - dokumentami. Jeżeli pytanie wpłynęło po terminie to nie musicie odpowiadać (udzielamy odpowiedzi tylko, jeżeli pytanie jest dla Zamawiającego istotne). Wykonawca pomylił się - trudno, jego problem :).
0
2019-03-27 07:22 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy