Forum


Powrót Szacowanie wartości zamówienia -roboty budowlane- drogi poniżej 30 tys

A.

Agata .....

1

Pytanie jak szacujecie wartość zamówienia na roboty budowlane. Chodzi sumowanie zamówień tożsamych rodzajowo. Czy przy przebudowie dróg poniżej 30 tys łączycie w celu łącznego oszacowania wartości (drogi zlokalizowane w różnych częściach gminy – nie łączą się ze sobą, tzn nie spełniają łącznie funkcji gospodarczej.
A jak robicie jeśli chodzi o budowę budynków a termomodernizację? Łączycie ? Uznajecie jako ten sam przedmiot zamówienia? (budynki oddalone od siebie kilka km).
Pytanie jak szacujecie wartość zamówienia na roboty budowlane. Chodzi sumowanie zamówień tożsamych rodzajowo. Czy przy przebudowie dróg poniżej 30 tys łączycie w celu łącznego oszacowania wartości (drogi zlokalizowane w różnych częściach gminy – nie łączą się ze sobą, tzn nie spełniają łącznie funkcji gospodarczej. A jak robicie jeśli chodzi o budowę budynków a termomodernizację? Łączycie ? Uznajecie jako ten sam przedmiot zamówienia? (budynki oddalone od siebie kilka km).
0
2019-04-02 09:42 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 647

Jeśli nie ma dofinansowania - to zgodnie z prawem bydowlanym jako oddzielne obiekty. Jesli jest - to trochę inaczej, bo jeden wniosek jako całość.
Jeśli nie ma dofinansowania - to zgodnie z prawem bydowlanym jako oddzielne obiekty. Jesli jest - to trochę inaczej, bo jeden wniosek jako całość.
0
2019-04-03 10:03 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy