Forum


Powrót Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji

M.

Malwina .....

24

Witam, mam wątpliwość co prawidłowego postępowania z mojej strony, gdyż w przypadku wzniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji, czy to bankowej, czy to ubezpieczeniowej nie dokonuję ich zwrotu, gdyż w gwarancjach jest zapis, że gwarancja wygasa po upływie jej ważności, czy tak jest dobrze?
Witam, mam wątpliwość co prawidłowego postępowania z mojej strony, gdyż w przypadku wzniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji, czy to bankowej, czy to ubezpieczeniowej nie dokonuję ich zwrotu, gdyż w gwarancjach jest zapis, że gwarancja wygasa po upływie jej ważności, czy tak jest dobrze?
0
2019-04-03 12:28 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 850

Powinno się je zwracać, stanowi o tym wyraźnie art. 151 ustawy PZP, a tamte zapisy po prostu wpisuje ubezpieczyciel/bank we własnych celach.
Powinno się je zwracać, stanowi o tym wyraźnie art. 151 ustawy PZP, a tamte zapisy po prostu wpisuje ubezpieczyciel/bank we własnych celach.
0
2019-04-03 12:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy