Forum


Powrót formularz asortymentowo - cenowy

E.

Ewelina .....

0

Wykonawca w formularzu asortymentowo - cenowym zaoferował fartuchy firmy X. Z wyjaśnień w zakresie przyjętej stawki VAT wynika jednak, iż podana przez Wykonawcę firma X jest dystrybutorem fartuchów a producentem jest firma Y - tak wynika z dokumentu dołączonego do wyjaśnień (zgłoszenie do URPBiWM).
Wykonawcy w formularzu asortymentowo - cenowym mieli podać nazwę producenta. Zamawiający nie wymagał żadnych dokumentów na potwierdzenie wymagań określonych przez niego.
Czy można potraktować zaistniałą sytuację jako omyłkę pisarską.
Wykonawca w formularzu asortymentowo - cenowym zaoferował fartuchy firmy X. Z wyjaśnień w zakresie przyjętej stawki VAT wynika jednak, iż podana przez Wykonawcę firma X jest dystrybutorem fartuchów a producentem jest firma Y - tak wynika z dokumentu dołączonego do wyjaśnień (zgłoszenie do URPBiWM). Wykonawcy w formularzu asortymentowo - cenowym mieli podać nazwę producenta. Zamawiający nie wymagał żadnych dokumentów na potwierdzenie wymagań określonych przez niego. Czy można potraktować zaistniałą sytuację jako omyłkę pisarską.
0
2019-04-08 09:22 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Omyłki pisarskie i rachunkowe należą do omyłek oczywistych. Oznacza to, że patrzymy na ofertę, widzimy omyłkę/błąd rachunkowy - pisarski i poprawiamy.
Opis powyżej nie wskazuje na taką oczywistość.
Raczej zapytałabym Wykonawcę, dlaczego wpisał swoją firmę jako producenta, skoro w dostarczonych wyjaśnień (...) wynika, że (...).
Przy dostawach może się zdarzyć, że główny dystrybutor podaje się jako producent np. ma podpisaną umowę z fabryką itp na produkcję towaru X, sam go znakuje, pakuje, często firmuje itp.
Omyłki pisarskie i rachunkowe należą do omyłek oczywistych. Oznacza to, że patrzymy na ofertę, widzimy omyłkę/błąd rachunkowy - pisarski i poprawiamy. Opis powyżej nie wskazuje na taką oczywistość. Raczej zapytałabym Wykonawcę, dlaczego wpisał swoją firmę jako producenta, skoro w dostarczonych wyjaśnień (...) wynika, że (...). Przy dostawach może się zdarzyć, że główny dystrybutor podaje się jako producent np. ma podpisaną umowę z fabryką itp na produkcję towaru X, sam go znakuje, pakuje, często firmuje itp.
0
2019-04-08 09:48 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy