Forum


Powrót Szacowanie wartości i udzielanie zamówień... po unieważnionym postępowaniu - art. 93 ust. 1 pkt 7

J.

Justyna .....

6

Witam,
Mam do was pytanko:
ogłosiliśmy postępowanie, gdzie otwarcie było w dn. 4.04.2019r. - wpłynęło 6 ofert + 1 po terminie. Wydział w momencie sprawdzania przesłanych ofert zauważył, że zrobił błąd w formularzu ofertowym, pomylił nazwy kolumn. Jest to istotne bardzo przy tym zamówieniu, bo chodzi o szafki i kolory frontów i korpusu. Zamawiający już po otwarciu unieważnił postępowanie - - art. 93 ust. 1 pkt 7. Żaden z Wykonawców nie zauważył tego błędu i nie zadał pytania w trakcie postępowania.
Wydział teraz uważa, że może zrobić nowy szacunek (rozeznanie rynku), a ma sprzed 3 miesięcy szacunek który był robiony do unieważnionego postępowania. Wydział po otwarciu ofert z przetargu do progów unijnych, przeliczył sobie średnią szacunkową ze złożonych bieżących ofert i chce przed ogłoszeniem kolejnego - już poprawnego postępowania (bo poprawili formularz ofertowy w kolumnach ...w których zostały pomylone nazwy)- chcą zrobić nowy szacunek wartości zamówienia (niższy niż robili niecałe 3 m-ce temu).
Czy jest dopuszczalna tego typu sytuacja...?
Witam, Mam do was pytanko: ogłosiliśmy postępowanie, gdzie otwarcie było w dn. 4.04.2019r. - wpłynęło 6 ofert + 1 po terminie. Wydział w momencie sprawdzania przesłanych ofert zauważył, że zrobił błąd w formularzu ofertowym, pomylił nazwy kolumn. Jest to istotne bardzo przy tym zamówieniu, bo chodzi o szafki i kolory frontów i korpusu. Zamawiający już po otwarciu unieważnił postępowanie - - art. 93 ust. 1 pkt 7. Żaden z Wykonawców nie zauważył tego błędu i nie zadał pytania w trakcie postępowania. Wydział teraz uważa, że może zrobić nowy szacunek (rozeznanie rynku), a ma sprzed 3 miesięcy szacunek który był robiony do unieważnionego postępowania. Wydział po otwarciu ofert z przetargu do progów unijnych, przeliczył sobie średnią szacunkową ze złożonych bieżących ofert i chce przed ogłoszeniem kolejnego - już poprawnego postępowania (bo poprawili formularz ofertowy w kolumnach ...w których zostały pomylone nazwy)- chcą zrobić nowy szacunek wartości zamówienia (niższy niż robili niecałe 3 m-ce temu). Czy jest dopuszczalna tego typu sytuacja...?
0
2019-04-09 14:50 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Po unieważnieniu postępowania możemy zrobić nowe szacowanie zamówienia - często jest to konieczne. Wartość szacunkowa ma odzwierciedlać prawdę rynkową :) Jeżeli aktualnie szacunek wychodzi niższy i szacowanie zostało przeprowadzone należycie to ok.
Chyba, że podejrzewasz "kombinowanie" (sorry za zwrot) osób przeprowadzających nowy szacunek, który tak naprawdę ma zmienić tryb postępowania. Wówczas może być problem...
Po unieważnieniu postępowania możemy zrobić nowe szacowanie zamówienia - często jest to konieczne. Wartość szacunkowa ma odzwierciedlać prawdę rynkową :) Jeżeli aktualnie szacunek wychodzi niższy i szacowanie zostało przeprowadzone należycie to ok. Chyba, że podejrzewasz "kombinowanie" (sorry za zwrot) osób przeprowadzających nowy szacunek, który tak naprawdę ma zmienić tryb postępowania. Wówczas może być problem...
0
2019-04-09 15:24 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy