Forum

Powrót Wycofanie oferty - czynnosci mozliwe

W.

Wojciech .....

Fachowiec 514

Wycofanie oferty - czynnosci mozliwe
Zastanawiałem się nad formalnosciami w tej sprawie.
Postępowanie - elektronicznie. Przed otwarciem np. 4 dni wpływa "wycofanie".
1. Czy powinien to złozyć elektronicznie (czy może papierowo?) i podpisać jak ofertę kwalifikowanym?
2. Czy powinna podpisać ta sama osoba co ofertę?
3. Żądając zwrotu oferty i zwrotu wadium nie wpisuje oświadczenia o tym, iż sam złozył ofertę. W związku z tym
- czekam jednak i otwieram? (wg mnie należy zrobić)
- weryfikuję osobę i konto w ofercie (myślę natomiast, że nie robię tego w czasie otwarcia ale powinienem przed - jak?)
- zwracam ofertę (jak?)
- konto różne niż w ofercie i osoba inna ale może reprezentować bo okazuje się, że ofertę złozyło konsorcjum
- więc ostatecznie odczytuję ją w terminie otwarcia? Tylko teraz skąd moge znać dane przed terminem.
Myślicie, że jak należałoby rozegrać?
Wycofanie oferty - czynnosci mozliwe Zastanawiałem się nad formalnosciami w tej sprawie. Postępowanie - elektronicznie. Przed otwarciem np. 4 dni wpływa "wycofanie". 1. Czy powinien to złozyć elektronicznie (czy może papierowo?) i podpisać jak ofertę kwalifikowanym? 2. Czy powinna podpisać ta sama osoba co ofertę? 3. Żądając zwrotu oferty i zwrotu wadium nie wpisuje oświadczenia o tym, iż sam złozył ofertę. W związku z tym - czekam jednak i otwieram? (wg mnie należy zrobić) - weryfikuję osobę i konto w ofercie (myślę natomiast, że nie robię tego w czasie otwarcia ale powinienem przed - jak?) - zwracam ofertę (jak?) - konto różne niż w ofercie i osoba inna ale może reprezentować bo okazuje się, że ofertę złozyło konsorcjum - więc ostatecznie odczytuję ją w terminie otwarcia? Tylko teraz skąd moge znać dane przed terminem. Myślicie, że jak należałoby rozegrać?
0
2019-04-16 13:31 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

To składanie na miniPortal czy inną platformę czy też postępowanie poniżej progów?
1 - jak na miniPortalu to jest funkcja wycofania-zmiany oferty i Wykonawca postępuje zgodnie z instrukcją, Zamawiający zatwierdza czynność na miniPortalu
2 - podpis przez osobę umocowaną prawnie lub z nadanym pełnomocnictwem
3 - nie bardzo widzę tą sytuację :) jeżeli wpłynęło pismo o wycofaniu oferty to weryfikuję prawidłowość wycofania; nie zwracamy tej oferty (w sposób fizyczny/elektroniczny) a do reszty kroków - zerknij na KIO 1327/16
To składanie na miniPortal czy inną platformę czy też postępowanie poniżej progów? 1 - jak na miniPortalu to jest funkcja wycofania-zmiany oferty i Wykonawca postępuje zgodnie z instrukcją, Zamawiający zatwierdza czynność na miniPortalu 2 - podpis przez osobę umocowaną prawnie lub z nadanym pełnomocnictwem 3 - nie bardzo widzę tą sytuację :) jeżeli wpłynęło pismo o wycofaniu oferty to weryfikuję prawidłowość wycofania; nie zwracamy tej oferty (w sposób fizyczny/elektroniczny) a do reszty kroków - zerknij na KIO 1327/16
0
2019-04-16 13:49 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy