Forum


Powrót W jakiej formie Zobowiązanie podmiotu trzeciego

J.

Jacek .....

Fachowiec 637

W jakiej formie wykonawca musi złożyć zobowiązanie podmiotu trzeciego? W oryginale czy może być za zgodność z oryginałem? przed nowelizacją była sytuacja jasna, bo musiało to być w oryginale (zgodnie z kodeksem cywilnym i orzecznictwem KIO). Teraz wykreślono słowo \"PISEMNE\" i jest zagwozdka. Zgodnie z rozporządzeniem o dokumentach to tylko oświadczenia są w oryginale. Wykonawca złożył mi zwykłą kopię zobowiązania, a ciekaw jestem na jakiej podstawie prawnej mam go wezwać.
W jakiej formie wykonawca musi złożyć zobowiązanie podmiotu trzeciego? W oryginale czy może być za zgodność z oryginałem? przed nowelizacją była sytuacja jasna, bo musiało to być w oryginale (zgodnie z kodeksem cywilnym i orzecznictwem KIO). Teraz wykreślono słowo \"PISEMNE\" i jest zagwozdka. Zgodnie z rozporządzeniem o dokumentach to tylko oświadczenia są w oryginale. Wykonawca złożył mi zwykłą kopię zobowiązania, a ciekaw jestem na jakiej podstawie prawnej mam go wezwać.
1
2016-09-20 07:31 0

A.

Agnieszka .....

0

Oryginał, ten wątek już był, odpowiedź była konkretna: "O zobowiązaniu jest mowa w art. 22a ust. 2 gdzie nie ma już wyrażenia \"pisemne zobowiązanie\" a jest tylko \"zobowiązanie\". Mimo tego mamy dalej art. 9 ust. 1, w którym jest mowa, postępowanie prowadzi się w formie pisemnej. Zatem skoro w formie pisemnej, to póki nie dopuścimy elektronicznego składania ofert, i zobowiązanie będzie \"papierowe\" to musi być oryginał - co wynika nam z KC i określenia co jest niezbędne dla zachowania pisemności czynności prawnej. "
Oryginał, ten wątek już był, odpowiedź była konkretna: "O zobowiązaniu jest mowa w art. 22a ust. 2 gdzie nie ma już wyrażenia \"pisemne zobowiązanie\" a jest tylko \"zobowiązanie\". Mimo tego mamy dalej art. 9 ust. 1, w którym jest mowa, postępowanie prowadzi się w formie pisemnej. Zatem skoro w formie pisemnej, to póki nie dopuścimy elektronicznego składania ofert, i zobowiązanie będzie \"papierowe\" to musi być oryginał - co wynika nam z KC i określenia co jest niezbędne dla zachowania pisemności czynności prawnej. "
1
2016-09-20 08:15 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy