Forum


Powrót Informacja z otwarcia ofert

A.

Aleksandra .....

0

Witam, co jeśli podczas publikacji wystąpił błąd i informacja nie była widoczna na stronie Zamawiającego? Jak się z tego tłumaczyć?
Witam, co jeśli podczas publikacji wystąpił błąd i informacja nie była widoczna na stronie Zamawiającego? Jak się z tego tłumaczyć?
0
2019-04-29 17:01 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Jaki był powód niewidoczności? Informacja z otwarcia ofert powinna być upubliczniona na stronie Zamawiającego niezwłocznie. Jeżeli z jakiś przyczyn nie możemy tego zrobić zaraz po otwarciu ofert (problem ze stroną, kilka sesji otwarcia ofert w tym samym dniu lub inne powody), to umieszczamy informację zaraz po "sytuacji problemowej".
Podobnie jest w problemem umieszczenia - uwidocznienia na stronie BIP. Powstał błąd - naprawiamy i umieszczamy informację. Wykonawca od tego dnia ma 3 dni na wysłanie oświadczenia OGK.
Z powyższego się nie tłumaczymy. Jak bardzo chcemy to można przygotować notatkę z opisem problemu. Istotne jest, żeby informacja z otwarcia była na stronie i umożliwiła Wykonawcom zapoznanie się z listą innych Wykonawców, na tej podstawie przyślą oświadczenia.
W nowelizacji planowane jest, żeby otwarcie ofert mogło odbyć się najpóźniej w dniu po składaniu ofert (zapis jest dyskutowany i zapewne będą jeszcze propozycje co do tego terminu jak i momentu upublicznienia wysokości środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia).
Jaki był powód niewidoczności? Informacja z otwarcia ofert powinna być upubliczniona na stronie Zamawiającego niezwłocznie. Jeżeli z jakiś przyczyn nie możemy tego zrobić zaraz po otwarciu ofert (problem ze stroną, kilka sesji otwarcia ofert w tym samym dniu lub inne powody), to umieszczamy informację zaraz po "sytuacji problemowej". Podobnie jest w problemem umieszczenia - uwidocznienia na stronie BIP. Powstał błąd - naprawiamy i umieszczamy informację. Wykonawca od tego dnia ma 3 dni na wysłanie oświadczenia OGK. Z powyższego się nie tłumaczymy. Jak bardzo chcemy to można przygotować notatkę z opisem problemu. Istotne jest, żeby informacja z otwarcia była na stronie i umożliwiła Wykonawcom zapoznanie się z listą innych Wykonawców, na tej podstawie przyślą oświadczenia. W nowelizacji planowane jest, żeby otwarcie ofert mogło odbyć się najpóźniej w dniu po składaniu ofert (zapis jest dyskutowany i zapewne będą jeszcze propozycje co do tego terminu jak i momentu upublicznienia wysokości środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia).
0
2019-04-30 07:20 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy