Forum

Powrót zapisy w umowie

A.

Anna .....

29

Witam,
usługa społeczna na szkolenia , w zakresie warunku żądam , aby szkoleniowcy posiadali min. trzyletnie doświadczenie dotyczace szkoleń przedmiotowego zamówienia.
Czy w umowie mogę zawrzeć taki zapis: "Wykonawca oświadcza, że posiada uprawnienia, niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz potencjał do wykonania czynności określonych w przedmiocie umowy."?
Czy należy stricte trzymać się warunku. Pytam, bo zauważyłam, ze Zamawiający maja takie zapisy, pomimo, że w warunkach udziału nie było o nich mowy.
Bardzo proszę o podpowiedzi.
Witam, usługa społeczna na szkolenia , w zakresie warunku żądam , aby szkoleniowcy posiadali min. trzyletnie doświadczenie dotyczace szkoleń przedmiotowego zamówienia. Czy w umowie mogę zawrzeć taki zapis: "Wykonawca oświadcza, że posiada uprawnienia, niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz potencjał do wykonania czynności określonych w przedmiocie umowy."? Czy należy stricte trzymać się warunku. Pytam, bo zauważyłam, ze Zamawiający maja takie zapisy, pomimo, że w warunkach udziału nie było o nich mowy. Bardzo proszę o podpowiedzi.
0
2019-04-30 12:30 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Umowa powinna być odzwierciedleniem naszych dokumentów z postępowania. Jeżeli nie wymagamy np. uprawnień - nie opisujemy czego wymagamy, to nie wpisujemy do umowy, że wymagamy uprawnień - bo jakich?
Nawet, jeżeli wprowadzimy taki pusty zapis to na etapie problemów z Wykonawcą trudno będzie nam wykazać, że wymagaliśmy uprawnień X (nie opisaliśmy tego) i Wykonawca będzie się bronił, że myślał o uprawnieniach Y.
Różni Zamawiający mają różne zapisy :))) nie zawsze prawidłowe.
Umowa powinna być odzwierciedleniem naszych dokumentów z postępowania. Jeżeli nie wymagamy np. uprawnień - nie opisujemy czego wymagamy, to nie wpisujemy do umowy, że wymagamy uprawnień - bo jakich? Nawet, jeżeli wprowadzimy taki pusty zapis to na etapie problemów z Wykonawcą trudno będzie nam wykazać, że wymagaliśmy uprawnień X (nie opisaliśmy tego) i Wykonawca będzie się bronił, że myślał o uprawnieniach Y. Różni Zamawiający mają różne zapisy :))) nie zawsze prawidłowe.
0
2019-04-30 12:35 2
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy